Naga MarketsKurs dolara słabszy w czwartkowy poranek, funt pozostaje liderem na rynku ForexW czwartek rano dolar jest słabszy, ale gorzej zachowują się JPY i CHF, co może sugerować niechęć inwestorów wobec tzw. bezpiecznych przystani. Na rynkach akcji widoczny jest niewielki optymizm, inwestorzy nadal kupują wczorajsze spekulacje Bloomberga o tym, jakoby zawarcie porozumienia handlowego USA-Chiny było możliwe przed 15 grudnia, pomimo ostatniego zaostrzenia retoryki.

Donald Trump powiedział wczoraj, że rozmowy z Chinami idą bardzo dobrze, ale nic ponad to (ile razy to już słyszeliśmy?). Japoński jen nie zareagował zbytnio na słowa premiera Shinzo Abe, który ogłosił pakiet działań stymulacyjnych wart 239 mld USD (26 bln JPY) rozłożony na kilka lat. Słabość dolara można wiązać z rozczarowaniem wczorajszymi odczytami ADP (zaledwie 67 tys.), oraz ISM dla usług (w listopadzie mocniejszy spadek do 53,9 pkt.)., gdyż może zacząć się to przekładać na oczekiwania wobec FED (obniżka stóp w pierwszej połowie 2020 r.?).

Nadal najmocniejszą walutą pozostaje GBP (rynek gra pod dobry wynik wyborów 12 grudnia), w czołówce znalazły się też skandynawskie SEK i NOK (korekta wczorajszych spadków, ale i też wsparcie ze strony rynku ropy). Dzięki ropie zyskują też dolar kanadyjski i rosyjski rubel, ale dynamika ruchu jest mniejsza, niż wczoraj. Uwagę zwraca rozbieżność w zachowaniu się dolara nowozelandzkiego (zyskał wsparty komentarzem szefa RBNZ, który utwierdził rynki w malejących szansach na dalsze cięcia stóp), oraz australijskiego (jest najsłabszy w zestawieniach G-10 rozczarowaniu zerową dynamiką wzrostu sprzedaży detalicznej w październiku, oraz mniejszą nadwyżką w handlu zagranicznym za ten sam okres).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here