Naga MarketsKurs dolara notuje straty, na których korzystają inne aktywa

Kluczem do zrozumienia zmian na FX we wtorek może być raport ekonomistów Fed, w którym wskazano, że inflacja wróci poniżej 2 proc. celu jeszcze w przyszłym roku. Nie są znane założenia modeli, na których prognoza się opierała, ale niewątpliwie taki scenariusz zdejmowałby znaczną część presji na podwyższanie kosztu pieniądza. EUR/USD odbił wyraźnie i we wtorek rano znajduje się w okolicy 1,1650.

Dolar pozostaje najsłabszą walutą w segmencie G10, a na liderów wyrastają waluty surowcowe. AUD i NZD w relacji do dolara pną się w górę odpowiednio do poziomu 0,7455 oraz 0,7125.W protokole z posiedzenia RBA nie znaleziono zaskakujących komunikatów. Wskazano, że podwyżka stóp procentowych schłodziłaby rynek mieszkaniowy niemniej stałoby się to kosztem rynku pracy. Decydenci potwierdzili, że nie zamierzą podwyższać stóp, ale działać makroostrożnościowo na sektor bankowy oraz mieszkaniowy.

CAD jest najsilniejszy od lipca, z kursem USD/CAD w okolicy 1,2340. Zarówno CAD jak i NOK korzystają z wysokich cen ropy naftowej na rynkach światowych.

We wtorek o poranku baryłka WTI kwotowana jest na 82 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 84,6 USD za baryłkę.

Na rynku towarowym ze słabszego dolara korzysta złoto. Kurs rośnie do 1775 USD za uncję.

Rynek akcji w USA nie wyznaczył w poniedziałek jasnego kierunku, w którym chce podążać. Dow Jones cofnął się o 0,1 proc., podczas gdy S&P500 zyskiwał 0,34 proc. Nasdaq100 w tym samym czasie urósł o 0,84 proc.

W poniedziałek dobrze radziły sobie walory technologiczne. Apple po konferencji produktowej, na której zaprezentowano ulepszą wersję Macbook oraz nowe Airpods zyskiwało 1,17 proc.

Większe zdecydowanie wykazują inwestorzy z Azji, gdzie japoński Nikkei225 zwyżkuje o 0,6 proc., a Hang Seng dodaje 1,2 proc. Shanghai Composite rośnie o 0,7 proc., podczas gdy koreański KOSPI umacnia się o 0,5 proc.

Cena bitcoina po dynamicznym rajdzie urosła do 62,3 tys. USD, a kurs jest najwyższy od kwietnia bieżącego roku. Wszystko za sprawą oczekiwania na dopuszczenie do obrotu przez SEC funduszu ETF opartego o token.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | kurs hrywny prognozy 2021 | neuca notowania | selvita akcje opinie | akcje jsw forum | wykresy bitcoin | polski zloty |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here