Pliki dolarów amerykańskichKurs dolara amerykańskiego w stosunku do dolara kanadyjskiego podczas środowej sesji znacznie spada. Para USD/CAD oscyluje wokół poziomu 1.32330 i wskazuje, że dalsze spadki nadal są bardzo prawdopodobne mimo dotarcia do istotnego wsparcia cenowego. Z drugiej zaś strony, jeśli obecne wsparcie utrzyma wykres przed dalszymi spadkami możemy doświadczyć kolejnej fali umocnienia dolara amerykańskiego na rzec dolara kanadyjskiego – nawet do poziomów 1.3300. Przyjrzyjmy się zatem wykresowi. 


Jeszcze do wczoraj wydawać by się mogło, że potencjał odbicia ku górze na parze USD/CAD jest relatywnie duży – choć bliska obecność strefy oporowej napawała niepokojem. Dziś widzimy jednak, że para póki co zareagowała klasycznie obniżając swoje notowania aż do poziomu następnego istotnego poziomu cenowego. W tym momencie jednak rozgrywa się ważna dla pary sytuacja, która świadczyć będzie o tym, czy powrót do zainicjowanych na początku stycznia spadków będzie miał miejsce.

Kurs dolara – USD/CAD na wykresie H1

Z perspektywy H1 widoczne wsparcie na poniżej załączonym wykresie już kilka razy wstrzymało wykres przed większymi spadkami. Czy tym razem będzie podobnie – w tej chwili ciężko określić, jednak warto obserwować obecny poziom w poszukiwaniu pierwszych sygnałów pro-wzrostowych. Jeśli takowe faktycznie się pokażą, wówczas stosunek zysku do ryzyka potencjalnego odbicia będzie zdecydowanie na korzyść pozycji długich. Target dla pozycji typu long określony jest na poziomie 1.32880 a więc bliskich okolic pełnego poziomu 1.33000 podczas gdy pozycja obronna typu Stop Loss nie powinna przekraczać 20 – 25 pipsów od poziomu wsparcia.

wykres USDCAD H1 30.01.2019
USDCAD H1 30.01.2019

Negacją scenariusza obrony, lub poprawniej nazywając – wzrostowego będzie naturalnie przekroczenie wsparcia, które sugerować będzie powrót pary USD/CAD do spadków z celem wybicia ostatnich dołków na poziomie 1.32000.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here