Naga MarketsKurs dolara słabnie przez szczepionki na koronawirusa. Zyskuje kiwi (NZD/USD)Dolar nie radzi sobie najlepiej na początku tygodnia. Na USD ciąży postęp przy wprowadzaniu szczepionki przeciw COVID-19, który umacnia z kolei ryzykowne waluty w tym dolara nowozelandzkiego (NZD/USD).

  • AstraZeneca ma szczepionkę działającą z 90% skutecznością
  • Rynki śledzą obecnie informacje o pandemii, uważa Paul Donovan
  • Notowania NZD/USD w tym tygodniu znalazły się najwyżej od 2 lat

Szczepionki na koronawirusa i osłabiony greenback

AstraZeneca oświadczyła w poniedziałek, że wyprodukowana przez firmę szczepionka może być skuteczna w około 90%. Brytyjski producent leków przygotuje zgłoszenie danych dla rządów na całym świecie, które mają ramy warunkowego lub wczesnego zatwierdzenia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Strategia – czyli zaplanuj sobie walkę na rynku. Wiking zaprasza na kolejny webinar

Była to ostatnia z serii pozytywnych badań szczepionek po tym, jak firma Moderna poinformowała, że ​​jej eksperymentalna szczepionka była skuteczna w 94,5%. Tydzień wcześniej Pfizer Inc i niemiecki BioNTech SE poinformowały, że ich kandydat na szczepionkę wykazał się ponad 90% skutecznością, która wzrosła do 95% po analizie pełnych danych z badania.

Nastroje na rynku walutowym poprawił także czołowy urzędnik w dziedzinie zdrowia w USA, który powiedział w niedzielę, że szczepienia mogą rozpocząć się do połowy grudnia br.

– Rynki śledzą obecnie informacje o pandemii – optymizm dotyczący szczepionek wydaje się na razie wspierać ryzykowne aktywa – napisał w nocie do klientów Paul Donovan, główny ekonomista w UBS Global Wealth Management.

fpmarkets

Kurs dolara nowozelandzkiego najwyżej od 2 lat

Notowania kiwi zyskują już 4. tydzień z rzędu i na początku obecnego tygodnia znalazły się na poziomach, które obserwowaliśmy ostatnio przed dwoma laty.

Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej bykom udało się w tym miesiącu pokonać kluczowy obszar oporu horyzontalnego przy 0,6700, który dodatkowo zbiegł się z 200-tygodniową średnią. Obecnie trwają zmagania z kolejną ważną strefą przy 0,6920.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here