Naga MarketsKurs dolara słabnie na Forex w poniedziałek. USD/PLN poniżej 3,73 złRynki w Azji zaczęły tydzień w pozytywnym nastawieniu z główną uwagą pozostającą na nadziejach wokół polityki fiskalnej USA. Umiarkowane wzrosty indeksów; risk-on wśród walut G10, gdzie CAD, AUD i NZD zyskują najmocniej. Ropa naftowa stabilnie.

Kurs dolara ponownie się osłabia

Przy braku nowych informacji inwestorzy koncentrują się na starych motywach, czyli perspektywach ekspansji fiskalnej USA na rzecz wsparcia ożywienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
W poniedziałek indeksy rosną w Korei Płd. (2,2 proc.) i Hongkongu (2 proc.). Chiński Shanghai Composite jest bez zmian (0,2 proc.), a japoński Nikkei225 rośnie umiarkowanie (0,7 proc.). Kontrakt terminowy na S&P500 odbija (0,4 proc.). S&P 500 spadł w piątek z powodu niepokojących trendów rozwoju pandemii.

Futures na DAX rośnie o 0,5 proc.

Na FX słabnie USD, a zyskują waluty surowcowe. USD/CAD wraca pod 1,25, AUD/USD odbija do 0,7740. EUR/USD pozostaje stabilny blisko 1,2170, a GBP/USD wychodzi ponad 1,37.

Na rynku złotego bez większych zmian – EUR/PLN jest pod 4,54, a USD/PLN pod 3,73.

Ceny ropy naftowej minimalnie rosną z WTI na 52,4 USD/b, a Brent na 52,5 USD/b. Nie widać wpływu informacji, że Irak planuje zmniejszyć wydobycie ropy w styczniu i lutym, aby zrekompensować naruszenia porozumienia OPEC + w 2020 r.

Według doniesień włoskiej pracy, premier Conte jest podobno bliski rezygnacji i chce utworzyć nowy rząd, który miałby większą większość.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here