Pliki dolarów amerykańskichKurs dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji obniża się – widoczne jest to szczególnie przy parze AUD/USD – dolara australijskiego do dolara amerykańskiego. Notowania pary rosną, sprawiając, że chwilowy negatywny sentyment odchodzi na dalszy plan ustępując parze możliwość odrobienia części strat. Przyjrzyjmy się parze na wykresie jednogodzinnym. 


Wzrosty na parze AUD/USD po ówczesnym dotarciu do istotnych stref wsparć nie byłby niczym szczególnym, gdyby nie fakt, że aktualne impulsy wzrostowe są relatywnie silne – znacznie przekraczają one standardowy zakres podejść. W tym momencie znacznie oddalony wykres od najbliższego wsparcia sprawia wrażenie możliwości wykonania korekty ostatnich wzrostów.

Kurs dolara słabnie – AUD/USD na wykresie H1

Patrząc z perspektywy interwału H1 – obecnie najważniejszymi poziomami są 0.72700 – jako strefa oporowa, oraz 0.72300 jako strefa wspierająca dalsze wzrosty na parze. Docierając do oporu para zaczyna konsolidację, oznaczającą możliwość testu ostatniego wsparcia, oddalonego od aktualnej ceny o blisko 40 pipsów. Jednak – zwracając uwagę na siłę ostatnich impulsów prawdopodobieństwo dalszych wzrostów nadal jest większe. Dlatego też warto obserwować obecny poziom, ponieważ jeśli para wybije tutejszą strefę oporową, kolejnym celem dla pary będzie poziom 0.733000, oddalony od aktualnej ceny o około 60 pipsów. Chcąc rozegrać taki scenariusz, po wybiciu oporu pozycje typu long mogą zostać zainicjowane ze stop lossem nie większym niż 15 pipsów, tak, aby risc ratio mógł osiągnąć poziom 3:1 (wliczając koszta transakcyjne).

WYKRES AUDUSD H1 31.01.2019
AUDUSD H1 31.01.2019

Jeśli para jednak nie będzie w stanie przekroczyć strefy oporowej kontynuując wzrosty – choć obecnie wszystko wskazuje, że siła strony popytowej nadal jest większa – wówczas dopiero oczekiwac będzie można zejścia do wspomnianego już wsparcia na poziomie 0.72300. Szansa na zejście jest jednak zdecydowanie mniejsza a cel średnioterminowy dla pary znajduje się na poziomie 0.733000.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here