Naga Markets

Kurs dolara silny, S&P 500 traci 4. dzień z rzędu. Komentuje David JonesW bieżącym tygodniu inwestorzy czekają na decyzję aż trzech banków centralnych, które mogą znacząco wpłynąć na zmienność franka szwajcarskiego, japońskiego jena i dolara nowozelandzkiego, komentuje David Jones z Capital.com. Oprócz tego w Europie zostaną opublikowane wstępne dane PMI dla poszczególnych gospodarek za wrzesień, co może odbić się na wycenie euro i funta szterlinga. Sprawdź na co zwrócić uwagę w przyszłym tygodniu.

  • We wtorek, o godzinie 04:00 czasu polskiego, decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie nowozelandzki RBNZ
  • Takie same decyzje w środę i w czwartek przedstawią natomiast Bank Japonii oraz Szwajcarski Bank Narodowy
  • Dolar umacnia się w poniedziałek, a Wall Street kontynuuje wyprzedaż

S&P 500 ma 3 dni spadków na koncie, winny silny kurs dolara

Po trzech dniach spadków na Wall Street, indeks S&P 500 w piątek testował najniższe poziomy od początku sierpnia. Poniedziałek na rynku kontraktów terminowych również upływa pod hasłem silnych spadków, a benchmark traci 1,9% i spada do 3255 pkt. Korzysta z tego kurs dolara, który jest najmocniejszą walutą G8, zyskując najmocniej do dolara nowozelandzkiego.Aprecjacja może zostać pogłębiona podczas wtorkowej sesji, kiedy decyzję w sprawie stóp procentowych opublikuje pierwszy z trzech banków w tym tygodniu, a mianowicie RBNZ.

W zeszłym tygodniu analitycy skupiali się na decyzji banku centralnego USA. Żadnych niespodzianek i żadnych zmian w polityce pieniężnej, powiedziano jednak, że koronawirus nadal będzie negatywnie wpływał na gospodarkę. W tym tygodniu kolejne trzy banki podejmą swoją decyzję, co może wpływać na zmienność rynku walutowego oraz giełdowego – komentuje David Jones.

Zdaniem Jonesa, zdecydowanie ważniejszymi danymi od decyzji RBNZ, SNB i BoJ mogą być prognozowane dane dotyczące PMI w strefie euro, które pokażą, jak przedsiębiorcy oceniają obecnie wpływ pandemii Covid-19 na swoją działalności i ogólny stan gospodarki. W efekcie, kurs euro może być narażony na większą zmienność.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj