Naga MarketsKurs dolara się umacnia, giełdy podbijają - sytuacja na rynkach 19 czerwcaPiątek przynosi próbę korekty czwartkowego umocnienia dolara i lekkie podbicie na giełdach. Mimo rosnącej liczby przypadków zakażeń COVID-19 w USA, dyrektor Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych, dr. Anthony Fauci, stwierdził, że ponowny lockdown może nie być potrzebny.

Koronawirus ciągle tematem pierwszorzędnym na rynkach światowych

Z kolei w Chinach, główny epidemiolog przyznał, że epidemia w Pekinie najprawdopodobniej minęła już swój szczyt. W efekcie rynki próbują przesuwać akcenty na inne kwestie, o ile nie pojawią się kolejne niepokojące statystyki. Mieszane informacje mamy w temacie relacji USA-Chiny.

Amerykańscy dyplomaci twierdzą, że ostatnie spotkanie na Hawajach niewiele wniosło, chociaż dodają, że Chińczycy powtórzyli swoje zobowiązania do wypełnienia zapisów umowy handlowej ze stycznia b.r. Niemniej Donald Trump w swoim stylu pogroził palcem dając do zrozumienia, że administracja jako jeden z rozważanych scenariuszy działań ma całkowite zerwanie relacji handlowych z Chinami.

Dzisiaj na giełdach wygasają serie kontraktów terminowych na indeksy, stąd też warto być wyczulonym na wahania intraday, oraz ich wpływ na postrzeganie innych aktywów.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here