Kurs dolara USD runął. Polski złoty PLN zyska wobec euro, funta i franka?W poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku, kursy walut na rynku Forex nie radzą sobie najlepiej w stosunku do polskiego złotego. Dolar, euro i frank osuwają się na niższe poziomy, a jedynie funt pozostaje niezdecydowany. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EUR/PLN, dolar USD/PLN, funt GBP/PLN oraz franka CHF/PLN.

  • Kurs dolara testuje dolną barierę wsparcia
  • EUR/PLN reaguje na opór
  • Kurs funta zmierza do 5,21 zł
  • CHF/PLN spada po niedźwiedziej formacji outside bar
Para walutowa Kurs Nazwa
EUR/PLN 4,5536 euro
USD/PLN 3,7612 dolar
GBP/PLN 5,2266 funt
CHF/PLN 4,1210 frank

Kurs dolara testuje dolną barierę wsparcia

Kurs dolara w ubiegłym tygodniu dotarł do kluczowej strefy konfluencji wsparcia, gdzie obszar horyzontalny w obrębie 3,77 zł zbiegł się ze 100- oraz 200-dniową średnią. Jeszcze w czwartek wydawało się, że może dojść do odbicia od tej strefy, ale w piątek na rynek powrócili sprzedający spychając notowania USD/PLN o 0,9 proc. Na koniec dnia cena utrzymała się jednak ponad 100-dniową średnią, która testowana jest właśnie dziś. Jeśli dynamiczne wsparcie polegnie, niedźwiedzie mogą kierować kurs do kluczowej strefy w pobliżu 3,69 zł.

Kurs euro spada pod poziom 4,56 zł

Notowania euro w relacji do polskiego złotego w piątek wyznaczyły nowy szczyt, ale do końca sesji zyski zostały oddane, a kontrolę przejęli sprzedający. Spadek notowań EUR/PLN podczas ostatniej sesji minionego tygodnia potwierdził opór obowiązujący przy 4,5650. Jeśli polski złoty dalej będzie się umacniał wobec wspólnej waluty, może w tym tygodniu przetestować 100-dniową średnią, która biegnie obecnie w okolicach 4,5360.

Kurs funta zakończył korektę i wróci do spadków?

Kurs funta w piątek osunął się o 0,55 proc. wskazując tym samym na potencjał do ponownego testu obszaru wsparcia w obrębie poziomu 5,21 zł. Właśnie na tym obszarze para walutowa GBP/PLN zatrzymała się po silnej wyprzedaży z początku miesiąca. Wybicie wsparcia otwierałoby drogę do 100-dniowej średniej, a następnie w kierunku horyzontalnej strefy blisko 5,14 zł.

Notowania franka nakreśliły niedźwiedziego outside bara

Kurs franka spadł w piątek o 0,38 proc. odbijając przy tym od 20-dniowej średniej. Na koniec dnia na wykresie CHF/PLN uformował się niedźwiedzi outside bar wskazujący na kontrolę rynku przez sprzedających. Lokalne wsparcie może teraz zapewniać obszar w obrębie 4,11 zł, a jego pokonanie otwierałoby drogę do strefy przy 4,08 – 4,09 zł.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość dolara | przewidywany kurs dolara | dow jones index | kurs baryłki ropy |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here