Naga MarketsKurs dolara rośnie we wtorek: Spojrzenie techniczne na GBP/USD, EUR/USD i NZD/USDWczoraj wieczorem funt został wyciągnięty po informacjach, że Brytyjczycy złagodzili swoje podejście wobec przyszłych relacji z UE w temacie rybołówstwa, co pokazuje, że także i oni widzą konieczność wypracowania kompromisu w temacie umowy handlowej jeszcze w tym roku. Na razie strona unijna pozostaje sceptyczna, ale w kuluarach mówi się, że kluczowe będzie stanowisko Francji.

Kurs funta: (GBP/USD) – rynek znów chce wierzyć w porozumienie

W języku dyplomacji oznacza to, że “jesteśmy dogadani, jeżeli zgodzisz się na jeszcze jeden mój warunek”. Co zażąda Paryż od Londynu? Trudno ocenić, ale wydaje się, że jesteśmy bliżej porozumienia jeszcze przed Świętami, niż dalej. I rynek próbuje to dyskontować. Co ciekawe ignorowana jest kwestia nowego szczepu koronawirusa, który paraliżuje Wielką Brytanię…

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny GBP/USD

Na wykresie tzw. szybkie wsparcie można umiejscowić już przy 1,3392-96 (to opory z końca listopada). Pierwszy opór to okolice 1,35.

Kurs euro (EUR/USD) – silne wsparcie 1,2176

Wczoraj spełniło swoją rolę, jego naruszenie było krótkie, a później popyt szybko wyciągnął notowania ponad poziom 1,22. Dzienny oscylator RSI9 nakazuje jednak wciąż pewną ostrożność i nie wyklucza, że podaż może próbować ponownie przejąć kontrolę. Niemniej wtedy wspomniane wsparcie przy 1,2176 może ponownie spełnić swoją rolę.

Wykres dzienny EURUSD

Dzisiaj w kalendarzu mamy ostateczne dane nt. amerykańskiego PKB za III kwartał (mniej ważne), oraz grudniowy odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board – będzie ciekawym miernikiem tego na ile pandemia i wszystko co z nią związane, waży na decyzjach konsumenckich.

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) – bez nowych szczytów w końcu roku

Waluty Antypodów są zwyczajowo najbardziej wrażliwe na globalne wahania ryzyka. Dzisiejsze spadki AUD i NZD to sygnał, że sytuacja po wczorajszej wyprzedaży na globalnych rynkach, nie została całkiem opanowana. Szanse na wybicie nowych szczytów jeszcze w tym roku, zostały mocno zredukowane.

Wykres dzienny NZDUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here