Kurs funta po danych PMIKurs dolara amerykańskiego podczas piątkowej sesji handlowej wobec kursu polskiego złotego ponownie szybuje. Tym razem notowania pary USDPLN przekraczają poziom 3.9680 PLN wskazując na dalszą presję popytową oraz możliwość dotarcia do poziomów bliskich pełnemu poziomowi 4 PLN. Inwestorzy walutowi mogą zaobserwować, że najbliższe poziomy oporu obecnie to dopiero strefy testowane w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Spójrzmy zatem ponownie na parę USDPLN, aby określić najbardziej newralgiczne strefy na wykresie D1.


Kurs dolara nadal silnie rośnie wobec złotego – para USDPLN na wykresie D1

  • Kurs dolara nadal z silną tendencją wzrostową,
  • Polski złoty może osłabić się dając parze USDPLN szansę na testowanie poziomów z ubiegłego roku,
  • Na razie nie ma żadnego sygnału możliwości obniżenia notowań

Dolar amerykański mimo tego, że w ostatnim czasie wobec kursu polskiego złotego wykonał już bardzo duży zasięg – nada rośnie. W dodatku, wzrosty te tylko nabierają tempa, co z całą pewnością może sugerować trudny moment dla polskiej waluty. W tym momencie, podczas pisania przeglądu pary USDPLN kurs jej oscyluje na poziomie 3.9680 PLN a najbliższy opór, jaki zauważalny jest z perspektywy D1 to dopiero poziomy z października ubiegłego roku. Mowa o zakresie 3.9950 PLN oraz nieco wyższym poziomie – zdaje się rekordowym w ciągu ostatnich lat – 4.01 PLN.

Nie oznacza to oczywiście, że para musi bez żadnej korekty wciąż wzrastać to tak wysokich poziomów, jednak na razie nie ma co skupiać się na szukaniu potencjalnej korekty – bądź odwrotu rynku. W dalszym ciągu tendencja jest mocno wzrostowa a sekwencja nie została zanegowana dotychczas ani razu. W związku z tym inwestorzy handlujący na parze powinni uzbroić się w cierpliwość chcąc wyszukiwać potencjalnych korekt.

wykres Kurs dolara USDPLN D1 21.02.2020
Kurs dolara USDPLN D1 21.02.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here