Kurs dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji handlowej umacnia się wobec kurs polskiego złotego. Para USD/PLN oscyluje wokół ceny 3,80 zł broniąc przy tym dołek, który omawiany był podczas poprzednich dziennych analiz dla traderów. Obecne poziomy zdają się potwierdzać sentyment możliwości testu górnych ograniczeń na trzeci szczyt – dlatego warto przyjrzeć się parzę w kontekście interwału czasowego H4. 


Podczas czwartkowych notowań w godzinach popołudniowych kurs dolara amerykańskiego znacznie umacnia się wobec reszty walut. Dobrze widać to również na parze USD/PLN, czyli wobec kurs polskiej złotówki, która poszybowała zgodnie z projekcją, która omawiana została podczas codziennych, porannych analiz. Zdaje się, że w tym momencie wzrosty na parze zostały zainicjowane a najważniejsze dołki zostały obronione. W tym momencie celem dla pary powinny być najbliższe szczyty, czyli poziomy z podwójnego szczytu. Spójrzmy jednak an wykres H4, aby ustalić potencjalne zasięgi pary USD/PLN.

Kurs dolara rośnie – para USD/PLN na wykresie H4

Z perspektywy interwału czterogodzinnego para USD/PLN znajduje się w bliskich okolicach lokalnego oporu, jednak nie powinno to mieć większego znaczenia a dalsze ruchy ku górze powinny być jedynie formalnością. Zdaje się, że poziom 3,84 zł jest w tym momencie pierwszym celem dla pary, który może wywołać korektę ruchu do poziomów 3,81 zł. Następnie poziom ten powinien wygenerować kolejne impulsy wzrostowe finalnie – do poziomu planowanego ruchu, czyli strefy 3,8585, który omawiany był już kilkukrotnie z porannej analizy traderów. Dopiero osiągnięcie tego poziomu powinno średnioterminowo ponownie osłabić parę – która może znaleźć się ponownie w zakresie szerokiego dość pasma konsolidacyjnego. W tym momencie również nic nie wskazuje na możliwość ponownego powrotu do spadków.

wykres USDPLN H4 18.04.2019
USDPLN H4 18.04.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here