Pliki dolarów amerykańskichKurs amerykańskiego dolara wobec japońskiego jena podczas porannego handlu w piątek nadal rośnie. Para USD/JPY oscyluje w momencie pisania analizy wokół ceny 111.680 pokonując niedawno kolejną strefę oporu. Choć wszystko w ostatnich dniach wskazywało na możliwość wystąpienia korekty na dolarze amerykańskim, to jednak kurs dolara nadal trzyma się wysoko i nic nie wskazuje na to, żeby dolar mógł zmienić dotychczasową tendencję. Czy dane NFP zaplanowane na godzinę 14:30 zmienią coś w obecnym układzie? 


Sentyment na amerykańskim dolarze zdaje się nie przestawać zaskakiwać, kiedy kurs dolara stale od połowy marca rośnie. Para USD/JPY od tego czasu wykonała ponad 200 pipsów korekty ostatnich spadków docierając praktycznie do miejsca 1 do 1 wygenerowanego w pierwszej połowie marca impulsu spadkowego. W tym momencie nadal para wygląda obiecującą jeśli chodzi o wzrosty – jednak podstawowe pytanie podczas piątkowej sesji handlowej brzmi, czy dane z godziny 14:30 – NFP nie zmienią obecnego układu amerykańskiej waluty wobec japońskiego jena.

Kurs dolara rośnie – para USD/JPY na wykresie H1 – dalsze wzrosty możliwe?

Z perspektywy interwału czasowego H1 para USD/JPY wybiła podczas wczorajszej sesji opór na poziomie 111.480 co oznacza dalszą, nieprzerwaną presje popytową. Jednak, w tym momencie para nadal jeszcze jednoznacznie nie potwierdziła tego poziomu od drugiej strony, co oznacza, że inwestorzy chcący dołączyć do potencjalnych wzrostów na parze będą mieli ku temu okazję właśnie z poziomów 111.480 – 11.500. Jeśli para dotrze do tego poziomu po raz kolejny – na zasadzie testu strefy popytowej, wówczas mowa będzie o utrzymaniu obecnej sekwencji oraz możliwości ataku przez parę strefy 112.000. To oznacza potencjał 50 – 60 kolejnych pipsów dla pozycji długich. Negacją scenariusza wzrostowego będzie dopiero sytuacja, w której para naruszy obecny sentyment głębokości wykonywanych korekt – widocznych oznaczeniem na poniższym wykresie.

wykres USDJPY H1 05.04.2019
USDJPY H1 05.04.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here