Kurs dolkwadraty z napisem usdcadara amerykańskiego w stosunku do dolara kanadyjskiego rośnie podczas środowej sesji. Para USD/CAD znacznie rozpoczęła notowania w środku tygodnia handlowego – pokonując istotny opór cenowy i oddalając się od niego momentalnie, bez większych korekt. Ruch ten był zapowiadany podczas porannych spotkań, jednak tempo wzrostu sprawia, że pierwotne założenia mogą okazać się zbyt mało optymistyczne wobec tego, co aktualnie robi para. Przyjrzymy się zatem notowaniom USD/CAD na wykresie H1.


Obecny sentyment na parze dolara amerykańskiego widoczny jest nie tylko w stosunku do dolara kanadyjskiego. Dolar rośnie – a co za tym idzie na parze USD/CAD wybija znacznie poziomy oporowe, które przewidziane były jako strefy do przełamania jednak nie w tak szybkim czasie. Jak widać jednak sentyment przemawia za dalszą kontynuacją wzrostów – i kolejnymi poziomami docelowymi dla pozycji długich. Czy para jest w stanie osiągnąć poziomy z 29 stycznia?

Kurs dolara rośnie – USD/CAD na wykresie H1

Na wykresie H1 przełamany został poziom 1.31600 – który stanowił dla pary relatywnie istotny poziom oporu. Średnia SMA88 – czyli swingowa średnia dedykowana w metodologii Simple Swing wskazała już podczas ostatniego spotkania porannego, że swing wzrostowy ma szansę wystąpić. Jedynie co zaskakuje w obecnym układzie to tempo wzrostów, jednak jest to na korzyść inwestorów, którzy skorzystali z nadarzającej się okazji. Pierwotnie setup zakładał dojście do obecnej strefy – widocznej na poniższym wykresie oznaczonym czarną linią – 1.32000. Jednak w tym wypadku dalszymi celami będą poziomy 1.32320 oraz 1.32890.

wykres USDCAD H1 06.02.2019
USDCAD H1 06.02.2019

W tym momencie ciężko mówić o negacji tendencji wzrostowej, a pozycje typu short szukać można właśnie na opisanych powyżej poziomach docelowych dla pozycji długich. W tym momencie dalej wzrosty są oczekiwane i powinny osiągnąć poziom 1.32890 lub jego bliskie okolice.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here