kiwi będące symbolem pary NZDUSDKurs dolara nowozelandzkiego wobec dolara amerykańskiego podczas sesji handlowej w środę rośnie. Para NZD/USD oscyluje wokół ceny 0.67300 broniąc wyraźnie wsparcie cenowe. Jak widać, strona popytowa nada nie odpuszcza a dalszy wzrost powinien być dostrzegalny na parze chociaż na wykonanie kontry ostatnich spadków. Spójrzmy na wykres D1 pary NZD/USD aby określić najbardziej prawdopodobne scenariusze. 


Sentyment na dolarze nowozelandzkim – zwanym również kiwi – został w nocy podczas publikacji danych znacznie przetestowany. Jak się okazuje wskaźnik cen dóbr konsumpcyjnych dla Nowej Zelandii opublikowany o godzinie 00:45 okazał się gorszy od prognozy. To z kolei spowodowało, że para spadła – ponieważ kurs dolara nowozelandzkiego znacznie się osłabił – jednak finalnie wsparcie zostało wybronione. Nadal dostrzegalna strefa konsolidacji pary NZD/USD zostaje podtrzymana.

Kurs dolara rośnie – para NZD/USD na wykresie D1.

Z perspektywy interwału czasowego D1 – czyli wykresu dziennego widocznie para NZD/USD broni dołka z poziomu 0,67100. Zdaje się, że dolne ograniczenie konsolidacyjnego pasma nadal ma spory potencjał na wybronienie pary w dalszych ruchach – dlatego w tym momencie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem zdaje się być odbicie pary w kierunku pierwszego, najbliższego poziomu oporowego na strefie 0.68310 oraz budowanie dalszego schematu spadkowego. W takim układzie pierwszy ruch jaki powinien się odbyć na kursie dolara nowozelandzkiego do dotarcie od obecnej ceny około 100 pipsów, po czym wygenerować dalsze sygnały pro-spadkowe z targetem docelowym dla pozycji krótkich na poziomie 0.65930, czyli poziomu oddalonego od strefy inicjacji pozycji krótkich o około 230 pipsów.

wykres NZDUSD H1 17.04.2019
NZDUSD D1 17.04.2019

W tym momencie oczekiwane jest w pierwszych ruchu wzrost na odreagowanie poprzednich spadków, który wykonany powinien być w ciągu najbliższych 2 – 3 sesji handlowych na parze NZD/USD.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here