Naga MarketsKurs dolara rośnie, gdy Donald Trump mówi o testowaniu broni nuklearnej
Public Domain

Końcówka minionego tygodnia przyniosła ze sobą wzrosty wyceny dolara amerykańskiego, który traktowany jako bezpieczna przystań był pierwszym wyborem wielu inwestorów zszokowanych zapowiedzią pierwszego od 1992 roku testu amerykańskiej broni nuklearnej. Nie milknie również temat powroty wojny handlowej pomiędzy USA oraz Chinami, jak i zainteresowanie inwestorów przyszłymi działaniami Rezerwy Federalnej.

  • Czy Chiny ustąpią w kwestii Hongkongu? Czy bankructwo znanej wypożyczalni aut może trwale zmienić sentyment wokół działań Fed?
  • Co dalej z kursem dolara amerykańskiego? Na te i na inne pytania odpowiada Bartłomiej Chomka, analityk TeleTrade.

Te artykuły również Cię zainteresują
USA rozważa testy atomówek pierwszy raz od 28 lat

Agencja FAP poinformowała w sobotę, że Donald Trump i jego administracja rozważają testy broni atomowej, pierwsze od 1992 roku. Zdaniem ekspertów ma być to środek negocjacyjny w rozmowach z Chinami oraz Rosją.

Z punktu widzenia rynków krótkoterminowo takie wydarzenie może zachwiać rynkami i mogą pojawić się kilkuprocentowe spadki, należy jednak cały czas pamiętać o tym, że więksi gracze instytucjonalni bardziej skupiają się na długim terminie. Dobrym przykładem jest sytuacja na indeksach amerykańskich w perspektywie ostatnich kilku tygodni, gdzie do czynienia mamy głównie ze wzrostami – komentował Bartłomiej Chomka z TeleTrade.

Kurs dolara w zeszłym tygodniu silniej rósł do ważonego koszyka walut, odbijając od niemal miesięcznych minimów, natomiast w poniedziałek pozostaje stabilny w obliczu braku na rynku inwestorów z USA (długi weekend w związku z obchodami Dnia Pamięci).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here