Kurs dolara amerykańskiego podczas środowej sesji handlowej wobec szwajcarskiego franka znacznie się umacnia. Para USD/CHF oscyluje w tym momencie wokół poziomu 0,98950 CHF, co wyraźnie wskazuje an poprawę sentymentu pary. Podczas ostatniej analizy wytyczany był scenariusz, gdzie para miała wykonać korektę – następnie dołączanie do pozycji długich miało być zasadne. I faktycznie para USD/CHF kontynuuje ruch wzrosty za ciosem wcześniejszej niewielkiej korekty. W tym momencie niewiele brakuje do osiągnięcia poziomu docelowego – choć w obecnym sentymencie może dojść do tego w ciągu kilki godzin.


Kurs dolara amerykańskiego nadal silny – para USD/CHF na wykresie H4

Spoglądając na kurs dolara amerykańskiego wobec szwajcarskiego franka widać, że dalsza presja popytowa jest utrzymywana. Co prawda na wykresie H4 największa reakcja to ta z dzisiejszych ruchów – jednak wcześniej para wykonała zapowiadaną korektę, oraz dała szansę na ponowną re-akumulację w strefie. To sprawiło, że para wyszła mocnych ruchem pod opór oraz następnie kontynuowała za ciosem przejście w poziomy bliskie docelowych, ustalanych z ostatniej analizy pary USD/CHF.

W tym momencie jednak od pary oczekuje się wykonania choć niewielkiej korekty nim ta finalnie osiągnie poziom docelowy w postaci strefy 0.99150 CHF. Korekta ta nie musi być bardzo głęboka – wręcz oczekuje się dojścia ledwie do poziomu 0,98820 CHF, aby móc ponownie mówić o możliwości dalszej kontynuacji wzrostów. Warto w takim układzie ustawić alarm pary – ponieważ dzisiejsze dane, które w kalendarzu makroekonomicznym ustalone są na godzinę 14:00 dla rynku Stanów Zjednoczonych. Dane te mogą mieć wyraźniejszy wpływ na parę z uwagi na ich istotę dlatego zaraz przed wejściem sesji amerykańskiej warto obserwować reakcję pary.

wykres Kurs dolara USDCHF 17.07.2019
Kurs dolara USDCHF 17.07.2019
  • Oczekiwania wobec pary USD/CHF są nadal wzrostowe celem 0,99150 CHF
  • Oczekuje się wcześniej choć niewielkiej korekty pary
  • Tendencja nadal jest spadkowa – a osiągnięcie poziomu może wywołać dalszą falę wyprzedaży

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here