Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoŚrodowa sesja przebiega na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Mimo, że od rana poznaliśmy całkiem sporo istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata, to jednak zmienność na notowaniach popularnych walut pozostaje dość ograniczona. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 23 września 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8385 zł 23.09.2020, godzina 13:00
Kurs euro EURPLN 4,4943 zł 23.09.2020, godzina 13:00
Kurs funta GBPPLN 4,8834 zł 23.09.2020, godzina 13:00
Kurs franka CHFPLN 4,1704 zł 23.09.2020, godzina 13:00

Kurs euro wzrósł o ponad 12 groszy

Kurs euro wzrósł w środę przed południem o 1 grosz. Na przestrzeni ostatniego miesiąca kurs euro wzrósł już natomiast o ponad 12 groszy. Warto zwrócić uwagę, że wskutek tak znacznej aprecjacji, notowania wspólnej waluty dotarły w okolice technicznego oporu w wysokości 4,5150 zł, gdzie już wczoraj pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli więc strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs euro mógłby osunąć się nawet do ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 4,4565 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 14 gr.

Kurs franka szwajcarskiego utrzymuje się dziś o poranku na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić jednak uwagę, że od początku miesiąca wzrósł on o niemal 14 groszy. Fakt ten sprawił, że CHF znajduje się obecnie na najwyższym poziomie od połowy lipca br. Biorąc jednak pod uwagę wczorajszą reakcję podażową, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu w wysokości 4,1550 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta testuje istotny opór

Kurs funta utrzymuje się dziś o poranku na względnie stabilnym poziomie. Warto zwrócić jednak uwagę, że od 11 września kurs funta wzrósł o ponad 13 groszy, docierając w ten sposób, w okolice technicznego oporu w wysokości 4,91 zł, gdzie już wczoraj pojawiła się większa reakcja podażowa.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 18 groszy

Kurs dolara wzrósł we w środę przed południem o skromne 0,6 grosza powiększając tym samym zasięg trwającej od początku tygodnia aprecjacji do ponad 7 groszy. Od początku miesiąca kurs dolara wzrósł już natomiast o ponad 18 groszy. Fakt ten sprawił, że obecnie znajduje się on na najwyższym poziomie od drugiej połowy lipca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć do 3,90 zł

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota poniżej 1900 dol. To już trzeci dzień silnych spadków kruszcu
Następny artykułBrexit: JPMorgan przenosi 200 mld EUR z Wielkiej Brytanii do Niemiec
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here