Naga MarketsKurs dolara rósł w piątek. Pary walutowe EUR/USD i GBP/USD w dółWprawdzie nowojorska giełda zaczyna próbować odbijać po ostatnich spadkach, to jednak dolar pozostaje mocniejszy. Kluczowe tematy będące pretekstem do ostatnich ruchów nadal pozostają nierozwiązane – to wizja bezumownego Brexitu, która ciągnie w dół funta, oraz sprzeczki wokół pakietu fiskalnego w USA, oraz zbliżające się głosowanie elektorów 14 grudnia, które rozpocznie proces oficjalnego zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta. Warto jednak odnotować fakt, że wzrosty USD nie uległy przyspieszeniu w ostatnich godzinach i pozostają umiarkowane.

Kurs euro nie pokonał ważnego oporu. EUR/USD w dół

Na wykresie EURUSD nie doszło do zejścia poniżej 1,21, chociaż notowania powróciły do wnętrza kanału spadkowego – jego górne ograniczenie przebiega przy 1,2135.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta testował lokalne dołki

W przypadku GBPUSD mieliśmy załamanie notowań, które zjechały do 1,3133, choć później sytuacja została częściowo opanowana. Niemniej słowo przesilenie raczej nie pasuje do opisu dzisiejszych wydarzeń. Niemniej warto będzie zwrócić uwagę na to, jakie komentarze pojawią się w niedzielę wieczorem, kiedy to negocjatorzy mieli zakończyć kolejne rozmowy będące próbą znalezienia kompromisu ws. umowy handlowej.

Wykres dzienny GBPUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here