Naga MarketsKurs dolara przygasa po czwartkowych danych z USA. EUR/USD w góręPorcja danych z USA przynosi zarówno pozytywne jak i negatywne informacje. Cieszą dane z rynku pracy, martwi powolne odbicie popytu. Rynek pozostaje niemal niewzruszony publikacją.

Kurs dolara po danych z USA

W ciągu tygodnia w USA przybyło 406 tys. nowych bezrobotnych (prog. 425 tys.). Wynik jest najniższy od marca ubiegłego roku, a więc od pandemicznego tąpnięcia. Cieszy również mniejsza liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku (3642 tys.). Odradzający się rynek pracy to pozytywny sygnał dal gospodarki, ale niekoniecznie dla rynku. Należy przypomnieć, że jest to główny wskaźnik polityki Fed, a poprawa sytuacji z pewnością może skłaniać do normalizacji polityki. Obecnie przeważają jednak gołębie głosy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród danych z USA nie zabrakło zaskoczeń. Wartość zamówień na dobra trwałe spadła w kwietniu o 1,3 proc. m/m – wynika z szacunków. Na pierwszy rzut oka dane są negatywne, jednak po wczytaniu się w szczegóły można dostrzec więcej pozytywów. Wyłączając środki transportu wartość zamówień wzrosła o 1 proc. w kwietniu.

Minimalnie rozczarowały również dane o PKB. Annualizowana dynamika wyniosła w kwietniu 6,4 proc. (prog. 6,5 proc.). Otwieranie gospodarek powoli nabiera tempa i choć wynik jest minimalnie gorszy od prognoz, to nie zaburza pozytywnego obrazu gospodarki odbudowującej się po kryzysie epidemicznym. Kolejne miesiące pokażą dalszą poprawę.

Dane nie pomogły dolarowi. EUR/USD niemal nie zmienił swojego położenia. Pozytywnie zareagował jednak rynek akcji. Notowania kontraktu na S&P500 wzrosły do niemal 4200 pkt., ale ruch został wygaszony. Generalnie rynek dość obojętnie przeszedł wokół publikacji, na którą przecież cały dzień czekano.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 notowania | forex waluty | kurs franka | notowania giełdowe lotos | ropa brent notowania | notowania 11bit | prognozy giełdowe 2020 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here