Naga MarketsPara walutowa USD/CHF na klawiaturzeDolar amerykański bez wątpienia jest jedną z najlepiej radzących sobie walut w ostatnim czasie. Biorąc pod uwagę zmienność od początku tygodnia, umacnia się on bowiem w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Amerykańska waluta jest także najsilniejszą spośród walut grupy G8 w skali całego września. USD nie ma sobie równych także w horyzoncie trzech ostatnich miesięcy a na przestrzeni ostatnich 6. miesięcy osłabił się on jedynie w relacji do franka szwajcarskiego. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania pary walutowej USD/CHF znalazły się wczoraj na najwyższym poziomie od pierwszej połowy kwietnia br.

Kurs dolara zatrzymał się na 78,6% Fibo

Ekonomiści Commerzbank dostrzegają, że notowania pary walutowej USD/CHF dotarły do technicznego oporu w wysokości 78,6 proc. wewnętrznego zniesienia Fibonacciego z trwającego od 1 kwietnia br. do 9 czerwca br. ruchu spadkowego.Karen Jones, szef zespołu analiz technicznych FICC w Commerzbank ocenia, że zamknięcie powyżej tego poziomu otworzy drogę do dalszej aprecjacji dolara amerykańskiego względu franka szwajcarskiego w kierunku kwietniowych szczytów, tj. 0,9472.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i
dowiedz się jak interpretować dane makroekonomiczne i handlować w trakcie publikacji raportów

USD/CHF Daily

– USD/CHF przehandlował, ale nie zamknął się jeszcze powyżej 78.6% zniesienia przy 0.9357 i zauważamy dywergencję dziennego RSI, która odzwierciedla utratę impetu wzrostowego. Para może konsolidować w tych okolicach i ewentualnie zobaczyć niewielkie cofnięcie – wskazuje Karen Jones dodając, iż zamknięcie powyżej 0,9357 uruchomi ruch w kierunku marcowego szczytu 0,9472.

Podobnego zdania są także ekonomiści Credit Suisse, którzy są przekonani, że obecnie testowana strefa zostanie wkrótce przełamana. Jeżeli tak się stanie, kurs dolara mógłby wzrosnąć w okolice kwietniowego szczytu na 0,9473, co wspierałoby także „gwałtowne przyspieszenie momentum.”

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lpp | neuca kurs | livechat akcje notowania | kurs lewa wykres | mercator notowania | 11 bit studios akcje wykres | enea akcje opinie | korona szwedzka kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPozbud chce wybrać lokalizację dla fabryki baterii jeszcze w tym roku
Następny artykułCrowdway z nowym zarządem i radą nadzorczą
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here