Kurs dolara amerykańskiego podczas ostatniej sesji tygodnia wobec szwajcarskiego franka osłabia się. Para USD/CHF korzystna na tym zbliżając się ponownie do zakresu pełnego poziomu 1,000 CHF. W tym momencie jednoznacznie widać, że para wybiła istotny poziom wsparcia, a co za tym idzie – dalsze spadki są jak najbardziej prawdopodobne. Warto zwrócić uwagę na obecną sytuację określając poziomy docelowe z interwału H4. 


Kurs dolara spada – USD/CHF na wykresie H4

Interwał czterogodzinny przedstawia sytuacja pary USD/CHF najlepiej ze wszystkich. Mocne podejście jakie miało miejsce w ostatnim czasie zostaje powoli negowane – a sekwencja zmienia się na korzyść pozycji krótkich. Zwłaszcza w kontekście wybicia ostatniego dołka – oraz poziomu wsparcia ze strefy 1,00325 CHF. Spadek zaczyna być bardziej dostrzegalny, ponieważ struktura, która zostaje zbudowana zaczyna nabierać tempa – a co za tym idzie, spadki zaczynają przybierać mocniejszych rozmiarów.

W tym momencie struktura zaczyna być spadkowa, głównie z powodu osłabiającego się kursu dolara amerykańskiego. Kurs franka szwajcarskiego oczywiście na tym korzysta, i pcha parę w poziomy 0.99940 CHF oraz 0.99600 CHF – które na chwilę obecną są poziomami docelowymi dla pozycji krótkich. Właśnie te strefy powinny być w ciągu najbliższych sesji handlowych osiągnięte – szacuje się nawet, że podczas poniedziałkowej sesji handlowej już para powinna tam się znajdować. W tym momencie będzie ciężko już rozegrać parę w poziomy docelowe – jednak warto powiedzieć, że tak długo, jak długo para będzie utrzymywać się poniżej poziomów 1,00325 CHF – tak długo zasadne są pozycje krótkie po wykonaniu korekty ostatnich spadków. Najlepiej oczywiście, gdyby para zbliżyła się raz jeszcze w okolice teraźniejszego oporu – oraz kontynuowała spadki.

wykres Kurs dolara amerykańskiego USDCHF H4 24.05.2019
Kurs dolara amerykańskiego USDCHF H4 24.05.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here