Kurs dolara amerykańskiego podczas piątkowej sesji handlowej umacnia się wobec kursu franka szwajcarskiego. Para USD/CHF na wykresie H4 wyraźnie atakuje górne ograniczenia najbliższych poziomów oporowych – oscylując wokół ceny 0,98680 CHF. W tym momencie możliwość wystąpienia dalszych wzrostów jest bardzo prawdopodobna, ponieważ jak widać po innych walutach – dolar amerykański znacznie się umacnia. Dlatego też warto warto wyczekać odpowiedniego momentu na dołączenie do ruchu wzrostowego, który powinien ostatecznie dorównać poziomom z połowy czerwca obecnego roku. Spójrzmy zatem na wykres pary USD/CHF z interwału czasowego H4.


Kurs dolara amerykańskiego atakuje – para USD/CHF na wykresie H4

Kurs dolara amerykańskiego wobec szwajcarskiego franka przy ostatniej sesji tygodnia zdaje się być bardzo ochoczo nastawiony do dalszych wzrostów. W tym momencie para USD/CHF podchodzi pod opór cenowy, jednak z tendencji jaką buduje para można wywnioskować, iż wybicie go jest tylko kwestią formalności. Inwestorzy walutowi przyglądać się będą z całą pewnością reakcji pary zaraz po opuszczeniu obecnych poziomów – ponieważ impuls wzrostowy może zostać wygenerowany. Wejście jednak na dołączenie do ruchu wzrostowego może jednak został nieco odłożone w czasie.

Mowa oczywiście o dołożeniu w czasie w kontekście wyczekania odpowiedniego sygnału. W tym momencie takim sygnałem byłby moment, w którym para wybije poziom oporu – wygeneruje ruch wzrostowy oraz cofnie go tworząc potwierdzenie w postaci re-testu obecnych poziomów na zasadzie ZZB – zmiany wcześniejszego oporu we wsparcie. Warto dlatego wyczekać cofnięcia pary i dołączać dopiero po jej zatwierdzeniu poziomu 0,98680 CHF – jako układ wspierający dalsze wzrosty. Wówczas celem dla całości ruchu wzrostowego będzie strefa 0,99150 CHF – przedstawiona na poniższym wykresie cenowym pary USD/CHF.

wykres Kurs dolara USDCHF H4 05.07.2019
Kurs dolara USDCHF H4 05.07.2019
  • Oczekuje się wzrostów od pary – zgodnie z obecną tendencją.
  • Oczekiwany jest wzrost – oraz korekta potwierdzająca sekwencję wzrostową.

Dolar wykonuje ruch pod strefę oporową

Kurs dolara idealnie wpasowuje się w strefę ostatniego szczytu – tzn pod opór na poziomie 0.99150 CHF, który był zapowiadany – jednak bez wcześniejszego testu. Ruch został wykonany praktycznie natychmiast po opublikowaniu danych.

wykres Kurs dolara USDCHF H4 05.07.2019 2
Kurs dolara USDCHF H4 05.07.2019 2

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here