Naga Markets

Kurs dolara banknot dolara wewnątrz grafiki świnki skarbonkiKurs euro w stosunku do dolara amerykańskiego w ostatnich dniach nieco wyraźniej odbija, niemniej jednak rynek mierzyć się będzie teraz z ważnym oporem – twierdzą analitycy  Scotiabank. Według nich jednak szansa na osiągnięcie poziomu 1,15 USD w wzwyż jest całkiem realna. Z kolei analitycy Danske Bank twierdzą, że decydenci polityczni coraz bardziej zaangażowali się w ograniczanie globalnej inflacji poprzez zacieśnianie warunków finansowych, co może zepchnąć kurs poniżej 1,08 USD.

  • Analitycy największych instytucji przyglądają się obecnej sytuacji na parze EUR/USD
  • Według jednych obraz techniczny sugeruje dalsze wzrosty
  • Inni jednak podkreślają, że fundamentalnie rynek może nie być jeszcze gotów do podejść
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kurs euro do dolara przed kluczowymi danymi

Analitycy wielu instytucji finansowych podejmują polemikę co do dalszego zachowania się kursu dolara amerykańskiego oraz zestawienia najpopularniejszej pary z dolarem, czyli EUR/USD. Według analityków Scotiabank, EUR/USD utrzymuje się powyżej poziomu 1,14 a dalszy obraz techniczny sugeruje, że para musi przebić się powyżej rejonu 1,15, aby przedłużyć ruch w górę – informują ekonomiści.W podanej nocie piszą, że “Wsparcie na poziomie 1,14 utrzymało parę pod koniec piątkowego handlu, aby zachować ostatki sił trendu wzrostowego kursu EUR, gdzie przełamanie wysokich poziomów, takich jak 1,14 i 1,15 (ze 100-okresową średnią kroczącą na poziomie 1,1502) jest kluczowym zakresem do pokonania, aby przedłużyć trwające podejście wzrostowe.

wykres Kurs euro wobec dolara EURUSD 18.01.2022
Kurs euro wobec dolara EURUSD 18.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Nota Danske Bank z kolei nie daje szans parze, kiedy analitycy przedstawiają opcję cofnięcia się kursu nawet do rejonów 1,08 USD. Zwracają oni uwagę, że coraz bardziej jastrzębie stanowisko Rezerwy Federalnej nadal wspiera ich oczekiwania dotyczące silniejszego dolara z EUR/USD zmierzającym do 1,08 w ciągu kolejnego roku.

Obniżyli oni również swoja prognozę dotyczącą tego rynku: “Obniżamy naszą prognozę na kolejnych 12 miesięcy z 1,10 USD do 1,08 USD, ponieważ widzimy, że decydenci polityczni coraz bardziej zaangażowali się w ograniczanie globalnej inflacji poprzez zacieśnianie warunków finansowych; a dalej, cykl gospodarczy spowalnia. Pozostaje ryzyko, że inflacja sama zaniknie, a problemy z łańcuchem dostaw zostaną rozwiązane – w takim przypadku istnieje ryzyko wzrostowe dla EUR/USD.”

Na koniec zdaniem ekonomistów z Société Générale, najpopularniejsza para walutowa na świecie przedłuży swoje podejście w kierunku rejonu 1,1525/40 w kolejnych tygodniach. Lakoniczny wpis jednak pokazuje, że techniczny obraz wystarczy ekonomistom do określenia, że para EUR/USD może podejść nawet do październikowych dołków.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułEuropa zamyka poniedziałkową sesję wzrostami
Następny artykułNastroje gospodarcze w Niemczech poprawiają się w styczniu
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here