Kurs dolara przebija się przez 4,17 PLN. Wcześniej para USDPLN testuje zakres 4,13 PLNPoniedziałkowa sesja rozpoczyna się dla dolar amerykańskiego względem polskiego złotego mocniejszym wzrostem. Wcześniej jednak para USDPLN testowała zakres 4,13 PLN tworząc formację podwójnego dołka oraz wykorzystując tę szansę na kontrę do spadków. Faktycznie, póki co kontra ruchu wygenerowała solidne podejście – a dalsze wzrosty mogą być widoczne podczas kolejnych dni handlowych. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary USDPLN, aby ocenić dalszą sesję na ruch. 


Kurs dolara amerykańskiego w nowym tygodniu wykonuje kontrę – para USDPLN na wykresie H1

  • Kurs dolara amerykańskiego dociera do ważnej strefy testu średniej
  • Para USDPLN z szansą na dalsze podejścia, jednak po wcześniejszej korekcie
  • Oczekuje się testu zakresu 4,20 PLN podczas kolejnych sesji handlowych
  • Czy poniedziałkowa sesja przyniesie wyłamanie zakresu średniej kroczącej?

Osoby handlujące na dolarze amerykańskim względem polskiego złotego nie mogą narzekać – ponieważ zmienność na parze w porównaniu ze zmiennością funta szterlinga jest na wysokim poziomie. Obecnie para wykonała podejście po wcześniejszym zejściu do szacowanej strefy 4,13 PLN. Wszystko wskazuje na to, że para USDPLN ma szansę na dalsze wzrosty – jednak wcześniej para musi rozprawić się z obecnym dynamicznym oporem, jakim jest zakres średniej kroczącej. Widoczna średnia na wykresie jest na razie przełamywana, jednak aby wygenerowany został wzrostowy – para musi wybić poziom bardziej klarownie oraz przetestować go od drugiej strony.

Dopiero wówczas osoby handlujące na parze USDPLN będą mogły szukać sygnałów wzrostowych. Kolejny test może pojawić się na zakresie 4,20 PLN, skąd para rozpoczęła ostatnio swoją przecenę. Wydaje się być to prawdopodobne, zważywszy na ostatnią reakcję z podwójnego dołka. Inwestorzy powinni zatem obserwować dalszą sytuację pary z dolarem amerykańskim.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 04.05.2020
Kurs dolara USDPLN H1 04.05.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here