Początek nowego tygodnia przyniósł ze sobą dalszą deprecjację kursu dolara amerykańskiego względem polskiego złotego. Tylko w trakcie poniedziałkowej sesji amerykańska waluta potaniała o ponad 4 grosze. Fakt ten sprawił, że obecnie za jednego dolara zapłacić trzeba poniżej 3,98 zł, co jest najniższą wartością od lipca br.

NBP obniża kurs wymiany USD/PLN

Narodowy Bank Polski (NBP) ustalił kurs wymiany dolara amerykańskiego (USD) względem polskiego złotego (PLN) w poniedziałek, 20 listopada 2023 roku na poziomie 3,9938 zł obniżając go z 4,0327 zł w piątek.Kurs dolara spadł o 47 groszy

Spoglądając na notowania dolara amerykańskiego do polskiego złotego dostrzec warto, że tylko od początku tego tygodnia kurs dolara spadł o ponad 4 grosze. Licząc zaś od niedawnych szczytów ustanowionych 4 października br., kiedy to za jednego dolara zapłacić trzeba było niemal 4,45 zł, amerykańska waluta potaniała o ponad 47 groszy.

Tak znaczna deprecjacja sprawiła, że obecnie za jednego dolara zapłacić trzeba poniżej 3,98 zł, co jest najniższym poziomem od niemal czterech miesięcy. Dolar nie był bowiem tak tani od lipca br.

Jeżeli wyprzedaż ta będzie kontynuowana, kurs dolara osunął mógłby się nawet w rejon lipcowych minimów, tj. 3,93 zł, co byłoby jednym z najniższych poziomów od lutego 2022 r.

Dalsza część artykułu pod filmem
Dolar najsłabszą spośród walut G8 w listopadzie

Warto w tym miejscu dostrzec, iż greenback nie osłabia się jedynie w relacji do polskiego złotego. Wyraźne spadki notuje on wszak również w stosunku do pozostałych walut G8, będąc najsłabszą z tego zestawienia.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Zajmuje się rynkiem akcji, walut oraz kryptowalut. Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.