Naga MarketsKurs dolara próbuje odrabiać straty, cena ropy silnie w dół (WTI i brent)Stabilizacja na rynkach przy mieszanym wydźwięku handlu na giełdach po wzrostowej sesji na Wall Street wczoraj. Nastrojom szkodzi wracająca presja sprzedaży ropy naftowej. Na rynku walutowym marginalna przewaga USD z wyróżnieniem NZD, który jest w korekcie ostatniego umocnienia.

Cena ropy znowu wyraźnie w dół. WTI traci 33% od początku tygodnia

Ropa naftowa WTI pozostaje pod presją sprzedaży na czerwcowym kontrakcie (dziś -11 proc., od początku tygodnia -33 proc.), ale na dalszym terminie lipcowym jest stabilniej (+0,9 proc.). Rynek wystraszył się informacji, że USO ETF, największy fundusz ETF inwestujący w ropę naftową, po raz kolejny roluje kontrakty z czerwcowych na dalsze terminy w celu uniknięcia zmienności związanej z obawami o wyczerpywanie się przestrzeni do magazynowania surowca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Giełda również przechodzi w tryb spadkowy

Wyprzedaż ropy przyciąga uwagę i przyćmiewa wcześniejszy optymizm związany z planami otwarcia niektórych gospodarek. Po wzrostowej sesji na Wall Street w poniedziałek (S&P500 +1,51 proc.), dziś futures na S&P500 traci 0,2 proc.

Na giełdach w Azji nastroje są mieszane. Japoński Nikkei225 spada o 0,05 proc., a Shanghai Composite traci 0,1 proc., za to Hang Seng rośnie o 0,7 proc.

Kurs dolara marginalnie silniejszy

Na rynku walutowym USD jest marginalnie silniejszy do pozostałych walut G10. EUR/USD krąży wokół 1,0825, a USD/JPY ustabilizował się przy 107,20.

Mocny ruch notuje jedynie NZD/USD, który spadł do 0,60. Wyprzedaż prawdopodobnie wzięła się z realizacji zysków po wczorajszym umocnieniu. Inwestorzy mają pewne rezerwy do kiwi w związku z sygnałami z RBNZ odnośnie gotowości do monetyzacji długu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here