Naga Marketskurs dolara, euro, funta i frankaW czwartek handel na rynkach rozpoczyna się w pozytywnym tonie po informacjach, że prezydent Trump zezwolił niektórym amerykańskim firmom na współpracę z Huawei. Ale emocje tonuje komentarz z Departamentu Handlu, według którego praktyki handlowe Chin „uległy pogorszeniu”. Netto przeważa pierwsza wiadomość, ale ryzyko zaprzeczających sobie informacji utrzymuje inwestorów w stanie podwyższonej nerwowości.

  • USD/JPY skoczył do 107,77 zanim zawrócił pod 107,50. AUD/USD cofnął się do 0,6745 po wzroście do 0,6756. USD/CNH spadł pod 7,10 (teraz 7,1130). Reszta rynku FX wykazuje marginalne ruchy.
  • Inwestorzy wyczekują, co przyniosą rozmowy handlowe USA i Chin w Waszyngtonie. Negocjacje mają potrwać do jutra.
  • Na rynku akcji jest spokojnie – Nikkei225 rośnie o 0,3 proc., a Shanghai Composite zyskuje 0,4 proc. Futures na DAX jest ledwo nad kreską.
  • Złoto od kilku godzin osuwa się do 1506 USD/oz z 1516,92 zanotowanych w nocy.
  • Ropa WTI spadła do 51,37 na obawach o globalny popyt, ale w trakcie sesji azjatyckiej stara się wyciągnąć do 52,5.
  • Wczoraj prezes Fed J. Powell w przemówieniu w Kansas City powtórzył swoje stanowisko sprzed tygodnia. Powiedział, że gospodarka „jest w dobrym położeniu, ale stoi przed ryzykami” oraz rola Fed jest utrzymanie gospodarki w tym położeniu jak najdłużej. Rynek nie zareagował.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here