Naga MarketsKurs dolara pozostanie łagodny aż do czwartku, twierdzi INGPonieważ inwestorzy nadal analizują propozycje G7 dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych, niska zmienność pozostaje główną tezą na rynku walutowym przed “super czwartkiem” w tym tygodniu (CPI w USA i posiedzenie EBC). Stabilizacja nastrojów na świecie może sprawić, że kurs dolara pozostanie dziś w łagodnym trendzie, a notowania EUR/USD przeskoczą poziom 1,2200, nawet pomimo spadku oczekiwań niemieckiego biznesu zgodnie z wtorkowym raportem ZEW.

Kurs dolara: Pozostanie łagodny do czwartku?

Przed kilkoma pracowitymi dniami pod względem danych, kurs dolara rozpoczął tydzień w neutralnym lub łagodnym tonie, gdyż rynki analizują propozycję minimalnego podatku od osób prawnych uzgodnioną przez członków G-7 w weekend. Komentarz sekretarz skarbu Janet Yellen, która powiedziała, że wyższe stopy procentowe w USA byłyby “plusem”, nie zdołał wesprzeć dolara, jednocześnie zwiększając wczoraj presję na amerykański segment akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Azjatyckie akcje również notują spadki, choć kontrakty terminowe na akcje na Zachodzie wskazują na płaskie otwarcie. W dzisiejszym kalendarzu danych z USA znajduje się majowa ankieta NFIB dotycząca nastrojów wśród małych przedsiębiorstw, która powinna potwierdzić trend nieobsadzonego popytu na pracę, który mógł przyczynić się do niższych głównych danych NFP w zeszłym tygodniu.

W centrum uwagi znajdą się również dane handlowe, przy czym konsensus zakłada spadek deficytu handlowego USA w kwietniu do poziomu poniżej 70 mld USD z 74 mld USD w marcu. Pogląd, że deficyt handlowy mógł osiągnąć swój szczyt w marcu, raczej nie pomoże dolarowi, biorąc pod uwagę wciąż bardzo wysokie poziomy.

– Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się mało prawdopodobne, by dolar otrzymał wiele informacji z kraju – Fed jest w okresie zaciemnienia do przyszłotygodniowego posiedzenia – i może pozostać na łagodnym schemacie deprecjacji do czwartkowych danych o CPI, jeśli nastroje na świecie ustabilizują się – komentują analitycy ING.

Kurs euro: ZEW z mieszanymi wynikami

– EUR/USD spróbuje dziś wyjść ponad poziom 1,2200, gdyż w Niemczech opublikowany zostanie czerwcowy wskaźnik nastrojów ZEW. Po dość zachęcających odczytach majowych PMI i IFO, rynki już biorą pod uwagę wzrost głównych wskaźników ZEW i chociaż wpływ na EUR powinien być ograniczony, silny odczyt powinien mimo wszystko podtrzymać wspierającą narrację dla tej pary w kontekście czwartkowego posiedzenia EBC – komentowali przed publikacją analitycy ING.

Ostatecznie ocena bieżących warunków gospodarczych mocno odbijała w czerwcu, indeks nastrojów ekonomicznych spadał jednak z poziom 84,4 do 79,8 pkt.

Na niekorzyść publikacji zadziałała zdaniem TMS Brokers ocena perspektyw, „która rozminęła się z oczekiwaniami rynku (79,8 pkt. vs prog. 86 pkt.). Na pierwszy rzut oka wynik rozczarowuje, jednak poprawa sytuacji bieżącej musi skutkować nieco mniejszymi oczekiwaniami odnośnie przyszłości”, niemniej w dalszym ciągu oczekuje się dynamicznego odbicia gospodarczego.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs biomed | notowania gpw | pgnig notowania akcji | lotos gpw | akcje azoty | budimex kurs | pko kurs |

Kurs funta: Dziwne ruchy pozycyjne

W tym tygodniu w Wielkiej Brytanii nie ma tak naprawdę żadnych istotnych danych, a głównym tematem mogą pozostać oczekiwania przed ogłoszeniem przez rząd 14 czerwca informacji o tym, czy kontynuować dalsze łagodzenie restrykcji Covid-19 w dniu 21 czerwca. Mimo to, wątpimy, by potencjalne opóźnienie pełnego otwarcia mogło istotnie wpłynąć na funta szterlinga.

– Waluta podąża ciekawą ścieżką z punktu widzenia pozycjonowania (o czym była mowa we wczorajszej nocie), naprzemiennie notując wzrosty i spadki o podobnej wielkości co tydzień od połowy marca. Może to wskazywać, że technika raportowania przeszkodziła w uzyskaniu danych CFTC co sugeruje, że tygodniowe wahania w pozycjonowaniu powinny być teraz analizowane z większą ostrożnością – komentują analitycy ING.

NZD: Wkrótce powróci powyżej 0,73

Dane CFTC pokazały, że NZD doświadczył w zeszłym tygodniu znacznego ograniczenia długich pozycji spekulacyjnych netto, co prawdopodobnie przyczyniło się do niestabilnego zachowania NZD w ostatnich kilku dniach. W związku z tym, że nadmiernie rozciągnięte długie pozycje nie stanowią już przeszkody dla wzrostów w krótkim terminie, NZD może skorzystać ze swojego atrakcyjnego profilu rentowności i ogólnego łagodnego środowiska ryzyka, aby powrócić powyżej 0,73 w czerwcu.

Więcej dowodów na to, że ceny domów nadal rosły w maju, powinno również podtrzymać oczekiwania co do stóp procentowych RBNZ.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here