Naga Markets

Kurs EUR/USD cofa się w drugiej połowie sesjiTeraz w kalendarzu kluczowa będzie jutrzejsza inflacja CPI z USA za sierpień. Rynek zakłada, że dane potwierdzą scenariusz w którym szczyt CPI miał miejsce w czerwcu. Niemniej wydaje się, że inwestorzy mogą oczekiwać mocniejszego zejścia CPI, niż na to wskazują oczekiwania ekonomistów, aby podtrzymać widoczne osłabienie dolara.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Gdybyśmy zobaczyli niższą inflację, to pozwoliłoby to rozegranie “gołębiego” scenariusza pod posiedzenie FED zaplanowane na 21 września – ostatnia tak agresywna podwyżka stóp, dalsze wskazania na zakończenie cyklu podwyżek w okolicach 4,00 proc. na przełomie roku itd.

Wykres dzienny NZDUSD
Wykres dzienny NZDUSD

Po południu najsilniejszą walutą na układach G-10 był dolar nowozelandzki. Trudno znaleźć jednoznaczny powód takiego zachowania, poza klasyczną korelacją risk-on/risk-off, która dotyczy walut Antypodów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | celon gpw | jen kurs | notowania cleon pharma | lotos akcje | ropa brent | kurs liry tureckiej nbp |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułNotowania srebra zyskują ponad 5%
Następny artykułNa GPW powrócił optymizm. Szaleństwo na WIG-Ukraina
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here