Naga MarketsKurs funta po danych PMIDolar pozostaje w defensywie po tym, jak rynki ponownie idą schematem kupowania ryzyka – w centrum zainteresowania pozostają rynki akcji, oraz ryzykowne waluty.

Decyzja EBC przykuwa uwagę

Uwagę przykuwa wczorajsza decyzja EBC (większa skala QE od oczekiwanej oddala bardziej w czasie ryzyko perturbacji wokół krajów południowej Europy), oraz wypowiedzi przedstawicieli USA nt. Chin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szef USTR Robert Lighthizer stwierdził, że nie dostrzega zagrożeń dla realizacji umowy handlowej przez Chiny (pomimo wcześniejszych doniesień o mniejszych zamówieniach na produkty rolne z USA), a planowany ban dla chińskich linii lotniczych operujących w USA, ma zostać poluzowany. Wprawdzie ostro nt. Chin wypowiedział się Sekretarz Stanu Pompeo, ale w tych słowach nie było nowych gróźb. Innymi słowy – rynki dostrzegają, że Amerykanie nie są zgodni, co do tego, że większe tarcia z Chińczykami, byłyby zasadne.

Dzisiaj w centrum uwagi będą dane z rynku pracy w USA, jakie poznamy o godz. 14:30. Ze względu na rozbieżności w szacunkach (ADP opublikował w środę, że w sektorze prywatnym ubyło w maju tylko 2,8 mln etatów, podczas gdy ekonomiści prognozują, że Departament Pracy wskaże dzisiaj na ich spadek aż o 7,750 mln), pierwsza reakcja na dzisiejszy odczyt może być zaskakująca. Nie wydaje się jednak, aby była to informacja mogąca uciąć obserwowany rajd ryzyka.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here