Naga MarketsKurs dolara pozostaje słaby względem głównych walutAkcje w Azji kontynuowały wzrosty przy zachowaniu optymizmu wokół postępów w procesie zaszczepienia. USD traci przy najsilniejszej postawie NZD i GBP. Ropa naftowa trzyma się wysoko w obliczu ataku mrozów w USA. Miedź jest najwyżej od 8 lat.

Kurs dolara osłabia się, światowe indeksy z dobrymi wynikami

Akcje azjatyckie zyskują we wtorek, gdyż inwestorzy stawiają na wprowadzenie szczepionek na koronawirusa, aby utrzymać globalne ożywienie gospodarcze. Japoński Nikkei rośnie o 1,3 proc., Hang Seng zyskuje 1,8 proc., a koreański KOSPI wzrósł o 0,5 proc. Giełda w Chinach pozostaje zamknięta z powodu święta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywny klimat przenosi się na rynek europejski i amerykański. Futures na DAX rośnie o 0,1 proc., a kontrakt na S&P500 zyskuje 0,6 proc.

Na rynku walutowym USD pozostaje słaby względem głównych walut i tylko JPY spotyka się z większą presją podaży (USD/JPY 105,51). DXY spada o 0,2 proc. Najmocniejsze są NZD (0,7249) i GBP (1,3925). EUR/USD kontynuuje dryf pod 1,2140.

Protokół z posiedzenia RBA nie przyniósł niespodzianek. Bank zakłada, że „bardzo wyraźne” wsparcie monetarne będzie konieczne jeszcze przez pewien czas, a osiągnięcie celów inflacyjnego i stopy bezrobocia zajmie lata. Na ostatnim posiedzeniu RBA zdecydował o przedłużeniu QE o kolejne 6 miesięcy. AUD/USD rośnie dziś do 0,7788, cofając się z 0,7804 notowanych w ciągu nocy.

EUR/PLN pozostaje blisko wczorajszych minimów bliżej 4,48. USD/PLN jest na 3,6940.

Ceny ropy podskoczyły do 13-miesięcznego maksimum, ponieważ głębokie mrozy spowodowane silną burzą śnieżną w Stanach Zjednoczonych nie tylko zwiększyły zapotrzebowanie na energię, ale także zagroziły wydobyciu ropy w Teksasie. Niektóre z największych rafinerii w USA wstrzymały działalność. WTI rośnie o 1,2 proc. do 60,2 USD/b. Brent zyskuje nieco mniej (0,4 proc.) do 63,6 USD/b.

Miedź jest najwyżej od ośmiu lat (0,8 proc.) z pomocą optymizmu, że globalne odbicie ożywienia zwiększy popyt na surowce przemysłowe.

W nocy Bitcoin podjął kolejną próbę osiągnięcia 50 000 USD; teraz kurs cofnął się do 49 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt notowania | notowania euro | orlen kurs | pgnig giełda | cena kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here