Naga MarketsKurs dolara pozostaje słaby, euro obojętne na rating Włoch, cena ropy odbijaPozytywny sentyment powrócił w trakcie handlu w Azji po słabyb finiszu na Wall Street, w czym pomogły lepsze wyniki Alphabet. EUR nie przejęło się cięciem ratingu Włoch. USD pozostaje słaby. Odbijają ceny ropy naftowej.

S&P 500 rośnie w środę na rynku futures

Akcje w Azji pną się w górę trzecią sesję z rzędu przy dominacji optymizmu związanego z łagodzeniem zakazów poruszania się. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc., a koreański KOSPI zyskuje 0,6 proc. W Japonii giełda nie pracuje z powodu święta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Futures na S&P500 jest wyżej o 1 proc. po zmiennej sesji na Wall Street we wtorek, gdzie presja sprzedaży nasiliła się w sektorze technologicznym (Nasdaq -1,81 proc.) w obliczu rekordowego spadku indeksu nastrojów konsumentów. Jednak opublikowane po sesji lepsze od prognoz wyniki finansowe Alphabet pomogły w odbiciu nastrojów.

Kurs euro nie reagował na dane o ratingu Włoch, EUR/USD rośnie do 1,0850

EUR pozostało bez wpływu na decyzję agencji Fitch o obniżce ratingu Włoch o jeden stopień do BBB-, perspektywa stabilna. Była to nadzwyczajna decyzja poza regularnym kalendarzem rewizji uzasadniona istotną zmianą zdolności kredytowej emitenta ze względu na wpływ Covid-19 na gospodarkę i finanse publiczne. Fitch spodziewa się spadku PKB o 8 proc. w 2020 r. i wzrostu deficytu budżetowego do 10 proc. PKB a gwarancji publicznych do 25 proc. PKB.

Ryzyka dla prognoz przeważają po negatywnej stronie. „Stabilna perspektywa częściowo odzwierciedla naszą opinię, że skup aktywów przez EBC wspomoże odpowiedź fiskalną Włoch na pandemię COVID-19 i złagodzi ryzyko refinansowania poprzez utrzymanie kosztów finansowania na bardzo niskim poziomie, przynajmniej w krótkim okresie.”

EUR/USD lekko rośnie do 1,0850. Na innych crossach w G10 widać słabość USD. Najlepiej radzą sobie AUD i NZD. AUD/USD wyciąga się do 0,6530, NZD/USD wychodzi ponad 0,61. EUR/PLN zaczyna dzień na 4,5450.

Cena ropy próbuje odbicia (10 proc. w górę)

W Australii CPI w I kw. wyniosła 2,2 proc. r/r i 0,3 proc. k/k, wyżej niż prognozowane odpowiednio 1,9 proc. i 0,2 proc. Jednak w obecnej sytuacji dane są bez znaczenia dla RBA, a zatem też i dla rynków.

Ropa naftowa WTI w czerwcowym kontrakcie odbija o 10 proc. do 13,5 USD/b. Pozytywnym impulsem był raport API, który wskazał mniejszy od oczekiwań przyrost zapasów ropy naftowej: 9,98 mln baryłek vs prog. 10,5 mln baryłek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here