W piątkowy poranek kursy walut Forex nieznacznie osłabiają się do polskiego złotego. Kurs dolara traci blisko 0,1% po wczorajszym wyznaczeniu nowych maksimów. Podobną stratę notuje frank szwajcarski. Funt i euro również nieco poniżej wczorajszych cen zamknięcia.


Kurs dolara pod oporem po wyznaczeniu tegorocznych maksimów. USD/PLN powyżej 3,85 zł

W obecnym tygodniu kurs dolara do złotego poczynił znaczny postęp, jak bowiem widać na wykresie dziennym USD/PLN poniżej, kupującym udało się odrobić wcześniejsze straty. Co więcej, notowania wzniosły się wczoraj na poziomy widziane ostatnio w maju 2017 roku.

Silny wzrost doprowadził do przetestowania kluczowego poziomu oporu w okolicach 3,86 zł. Jednakże wczorajsza sesja zamknęła się pod tym poziomem, co wskazuje na jego respektowanie. Może się okazać, że podczas dzisiejszej sesji będzie świadkami ruchu korygującego ostatnie wzrosty.

kurs dolara USDPLN

Kurs euro po 4,29 zł. EUR/PLN testuje zniesienie 38,2% tegorocznych spadków

Notowania euro do złotego dotarły wczoraj do zniesienia 38,2% całego ruchu spadkowego, który rozpoczął się po wyznaczeniu szczytu w lutym br. Spadkowa sesja po teście poziomu 4,2988 świadczy o jego respektowaniu jako obowiązującego oporu.

Podobnie jak w przypadku dolara, tak i na EUR/PLN może się dziś spodziewać ruchu korygującego ostatnie wzrosty z uwagi na obecność oporu. Alternatywnie, pokonanie poziomu 4,2988 otwierałoby drogę do szczytu na 4,3076. kurs euro EURPLN

Kurs franka wraca do wcześniejszego wsparcia

Frank szwajcarski kosztował dziś ponad 3 zł 78 groszy, jednak nie utrzymał się ponad tym poziomem. Na początku ostatnie sesji obecnego tygodnia notowania franka zniżkują pod opór przy 3,7770 – 3,7814.

Dopóki cena znajduje się pod tym obszarem na zamknięciach dnia, wciąż istnieje prawdopodobieństwo osunięć w kierunku 3,74 zł. Alternatywnie, skuteczne wybicie oporu otwierałoby drogę w kierunku 3,81 zł.

kurs franka CHFPLN

Kurs Funta w okolicach 4,97 zł. Para walutowa GBP/PLN testuje zniesienie 38,2%

Osłabienie polskiej złotówki do funta w środę zaowocowało ruchem wzrostowym na parze walutowej GBP/PLN, która dotarła do zniesienie 38,2% ostatniego ruchu spadkowego. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena testowała poziom 4,9720 w trakcie dwóch ostatnich sesji, a wczoraj utworzyła się formacja inside bar.

Skuteczne wybicie górą z inside bara otwierałoby drogę wzrostom do poziomu 5 złotych i wyżej. Alternatywnie, utrzymanie oporu na zamknięciach dnia odsłania cele spadkowe.

kurs funta GBPPLN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here