Kurs dolara powyżej 3,84 zł! Kurs franka zyskuje 0,64%. Ile kosztuje euro i funt w środę, 18.12.2019 r.Środowa sesja przyniosła ze sobą osłabienie polskiego złotego. Najsilniej traci on wobec franka szwajcarskiego, który w relacji do PLN umacnia się aż o 0,64%. Równie silną aprecjację dostrzec można na notowaniach dolara amerykańskiego, który zyskuje w środę 0,5%.


Kursy walut na rynku Forex w środę, 18 grudnia 2019 r.

  • Polski złoty osłabia się wobec euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego
  • Kurs euro EURPLN rośnie o 0,19%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN rośnie o 0,64%
  • Kura funta GBPPLN rośnie o 0,15%
  • Kurs dolara USDPLN spada o 0,5%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8400 zł 18.12.2019, godzina 21:30
Kurs euro EURPLN 4,2688 zł 18.12.2019, godzina 21:30
Kurs funta GBPPLN 5,0245 zł 18.12.2019, godzina 21:30
Kurs franka CHFPLN 3,9180 zł 18.12.2019, godzina 21:30

Kurs euro 

Kurs euro zyskuje w w trakcie środowej sesji 0,19%. Warto zwrócić uwagę, ze jest to już drugi dzień wspólnej waluty z rzędu. To właśnie dzięki tej aprecjacji kurs euro dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 4.2750 zł. Jeżeli jednak strefa ta zostanie odrzucona, notowania pary walutowej EURPLN mogłyby wrócić do spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 4.2510 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego 

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w trakcie środowej sesji aż 0,64%. Jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, notowania pary walutowej CHFPLN mogłyby w najbliższym czasie dotrzeć nawet w okolice 3.94 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta 

Kurs funta zyskuje w środę 0,15%. Spoglądając jednak na notowania pary walutowej GBPPLN z nieco szerszej perspektywy zauważymy, że wzrosty te wyglądają jak niewielkie odreagowanie po niezwykle dynamicznych spadkach z początku tygodnia. Jeżeli więc w najbliższym czasie kurs funta wróci do spadków, GBP mógłby osunąć się nawet w rejon 4,9730 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara powyżej 3,84 zł

Kurs dolara zyskuje w trakcie środowej sesji 0,5%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już druga sesja wzrostów z rzędu. biorąc do tego pod uwagę, że aprecjacja ta rozpoczęła się od odrzucenia technicznego wsparcia w rejonie 3.81 zł, niewykluczone, że w najbliższym czasie tendencja ta będzie jeszcze kontynuowana.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułHalving ponownie przyczyni się do wzrostu ceny BTC? Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2020
Następny artykułBlok po 22 – 18 grudnia 2019: GBP/CAD, NZD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here