We wtorkowy wieczór, kursy walut Forex w większości zyskują do złotego. Umacnia się dolar, euro i funt. Jedynie w przypadku franka szwajcarskiego jesteśmy świadkami osunięć, gdzie sprzedającym udało się ustanowić nowy dołek na parze CHF/PLN.

Finax

Kurs dolara rośnie o 0,46%. USD/PLN testuje maksima sprzed 20 dni

Kurs dolara do złotego zyskuje dziś najmocniej spośród najważniejszych walut. W okolicach godziny 18:20 jeden dolar kosztował ponad 3,82 zł. Dzisiejsze wzrosty stanowią kontynuację ruchu po odbiciu od wsparcia, które znajduje się na zniesieniu 61,8% ruchu wzrostowego zapoczątkowanego w marcu br.

Maksima sesji wypadają powyżej poziomu 3,83 zł, do którego notowania mogą zmierzać w kolejnych dniach. Jego pokonanie otwierałoby drogę do oporu w okolicach 3,8400 – 3,8440.

Kurs dolara do złotego - interwał dzienny
Kurs dolara do złotego – interwał dzienny

Kurs euro znalazł się dziś powyżej 4,29 zł. EUR/PLN testuje zniesienie Fibonacciego

Jak widać na wykresie dziennym euro do złotego, kurs tej pary walutowe wyznaczył dziś maksima 3-pipsy ponad poziomem 4,29 zł. Jednak znaczna część zysków została już oddana, a kur EUR/PLN znalazł się ponownie w okolicach zniesienia 38,2% ostatniego impulsu spadkowego, które stanowi opór.

Utrzymanie poziomu 4,2844 na zamknięciach dnia czyni wspomniany opór obowiązującym. Przy takim scenariuszu, cena euro może się obniżać, a najbliższy cel znajdziemy w okolicach 4,27 zł.

Kurs dolara do złotego - interwał dzienny
Kurs dolara do złotego – interwał dzienny

Kurs funta przetestował poziom 4,96 zł. GBP/PLN rysuje pin bara?

Notowania funta do złotego odrabiają dziś spadki z wczorajszej sesji. Para walutowa GBP/PLN przetestowała poziom 4,96, jednak do oporu na zniesieniu 38,2% ostatnich spadków (poziom 4,9720) bykom nie udało się dotrzeć.

Jeśli funt pozostanie pod wspomnianym wyżej oporem na zamknięciach sesji, kurs może ponowie zmierzać do strefy tworzonej przez minima z marca (4,9110) oraz kwietnia 4,9222.

Kurs funta do złotego - interwał dzienny
Kurs funta do złotego – interwał dzienny

Kurs franka w okolicach 3,74 zł. CHF/PLN na poziomach ze stycznia

Kurs franka do złotego dynamicznie osuwa się w tym miesiącu. Jak widać na wykresie dziennym CHF/PLN poniżej, po wybiciu wsparcia blisko 3,7770, notowania wyznaczyły dołek w okolicach 3,74 zł.

Następnie miało miejsce chwilowe odreagowanie, jednak cena nie zdołała wrócić do wcześniejszego wsparcia. Zamiast tego, kurs w tym tygodniu powrócił do spadków, gdzie dziś udało się ustanowić nowe minima. Następnym celem jaki mogą obrać sprzedający jest wsparcie w okolicach 3,7322 – 3,7285.

Kurs franka do złotego - interwał dzienny
Kurs franka do złotego – interwał dzienny

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here