Kurs dolara po wypowiedzi Trumpa. Notowania USD. W trakcie poniedziałkowej sesji kurs dolara do złotego rośnie o 0,11% oscylując powyżej poziomu 3,82 zł. Rynki otwarły się dziś z mocnym rozmachem, po tym jak Donald Trump zdecydował się na kolejny krok w sprawie ceł. Czy to oznacza trwały powrót do wojny handlowej?

Waluta Kurs Nazwa
USDPLN 3,82 dolar

Kurs dolara umocni się przez powrót wojny handlowej?

Prezydent USA, napisał wczoraj na swoim Twietterze, że od 10 miesięcy Chiny płacą cła w wysokości 25% od dóbr technologicznych i 20% od innych dóbr. W piątek cła na inne dobra mają zostać podniesione do 25%. Dodatkowo szereg nieopodatkowanych do tej pory produktów (o wartości 325 miliardów) zostanie wkrótce objętych cłem, co po chwili dodał Trump w kolejnym tweecie. Rozmowy z Chinami nie przynoszą pozytywnych rezultatów. Umowa pomiędzy krajami nie została zerwana, jednak w tej chwili nie widać porozumienia.

Dolar (USD) pozostaje w tendencji wzrostowej

Choć piątkowa sesja przyniosła silną deprecjację dolara, to kurs dolara pozostaje w sekwencji wzrostowej tworząc coraz to wyższe szczyty i dołki. Cena oscyluje dziś w zakresie piątkowej sesji i na razie nic nie wskazuje, aby któraś ze stron miała doprowadzić do wybicia. Najbliższym wsparciem jest zeszłotygodniowe minimum 3,80, a jego przebicie otworzy drogę do wsparcia 3,7740. Z drugiej strony lokalny szczyt stanowi maksimum z piątku 3,8490, a nieco wyżej znajduje się tegoroczny szczyt 3,8651.

Kurs dolara 3,82 zł. Notowania USDPLN
tradingview.com
Wsparcie Opór
3,8000 zł 3,8490 zł
3,7740 zł 3,8651 zł
3,7396 zł 3,9000 zł

 

Dolar amerykański pod presją danych makroekonomicznych

W tym tygodniu inwestorzy na całym świecie poznają istotne odczyty danych makro w odniesieniu do dolara amerykańskiego. Już juto opublikowane zostaną o 16:00 tzw. JOLTsy, czyli miejsca pracy utworzone dzięki turystyce. W środę poznamy najnowszy raport o zapasach ropy naftowej (16:30), a w czwartek o 14:30 swoje przemówienie będzie miał aktualny prezes Fedu, Jerome Powell. Bieżący tydzień zamknie w piątek odczyt inflacji konsumenckiej CPI (14:30).

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here