Zmienność na polskim złotym była w tym tygodniu podwyższona. We wtorek mieliśmy do czynienia z chwilowym flash crashem, niemniej PLN nie zdołał utrzymać przewagi do głównych walut. Ostatecznie polski złoty stracił w stosunku do dolara, euro, funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego.

Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce w niedzielę 19 stycznia:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2373 euro
USDPLN 3,8201 dolar
GBPPLN 4,9712 funt
CHFPLN 3,9473 frank

Kurs dolara powyżej 3,80 zł, co dalej z euro EUR, frankiem CHF i funtem GBP?


Najważniejsze informacje walutowe:

  • Kurs dolara odbija od kluczowego wsparcia technicznego. USDPLN wykona kolejny impuls wzrostowy?
  • Kurs euro odbija po silnych spadkach, czas na większe wzrosty na EURPLN?
  • Kurs franka blisko po 3,95 zł. CHFPLN wybija z konsolidacji.
  • Kurs funta odbija po sporych spadkach. Jednak GBPPLN wciąż znajduje się poniżej 5 zł

Kurs dolara odbija od kluczowego wsparcia technicznego. USDPLN wykona kolejny impuls wzrostowy?

Notowania USDPLN odbijają od kluczowego poziomu wsparcia. Strefa przy poziomie 3,79 zł jest istotna w średnim terminie. Zaznaczony na zielono obszar wynika z dolnego ograniczenia układu Overbalance oraz wcześniejszych reakcji ceny. Po pojawieniu się kupujących w tym miejscu, istnieje szansa na wyznaczenie kolejnego impulsu wzrostowego. Na interwale W1 sytuacja wygląda obiecująco, pojawiła się pro wzrostowa formacja młota.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał W1

Kurs euro odbija po silnych spadkach, czas na większe wzrosty na EURPLN?

Patrząc na interwał tygodniowy kurs euro do złotego, znalazł się w ubiegłym tygodniu na poziomach nie widzianych od kwietnia 2018 roku. Niemniej polski złoty nie zdołał utrzymać tendencji, przez co tydzień zamknął się dla niego pod kreską. Na przedziale czasowym W1 pojawiła się świeca z małym korpusem i długim dolnym cieniem, co może wskazywać na chęć wykonania większej korekty wzrostowej. Niemniej potwierdzeniem tego scenariusza będzie dopiero wyjście ceny powyżej strefy przy 4,2450 zł

Wykres EURPLN
EURPLN interwał W1

Kurs franka blisko po 3,95 zł. CHFPLN wybija z konsolidacji.

Notowania CHFPLN wybijają górą z konsolidacji. Ostatnia świeca W1 zakończyła się powyżej kluczowej strefy oporowej przy 3,92 zł, co może skutkować nowym impulsem wzrostowym. jeżeli byczy sentyment nie ulegnie zmianie, może nas czekać ruch w kierunku okrągłego poziomu 4 złotych. Z kolei wsparciem pozostaje wybita strefa przy 3,92 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Kurs funta odbija po sporych spadkach. Jednak GBPPLN wciąż znajduje się poniżej 5 zł

Kurs funta brytyjskiego pomimo sporego cofnięcia znalazł wsparcie w rejonach mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej. Po odbiciu, kurs ponownie testuje od dołu kluczową strefę oporu. Jeżeli notowania zdołają wyjść powyżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym (przy mierzeniu 38,2%), para walutowa może wrócić do głównego trendu – wzrostowego. Potwierdzeniem takiego scenariusza będzie zamknięcie się świecy D1 powyżej okrągłego poziomu 5 zł.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał W1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here