Naga Markets

Kurs dolara powrócił dzisiaj w rejon 4,20 zł. Amerykańska waluta kontynuuje rajdKurs USDPLN powrócił dzisiaj w rejon 4,20. Z kolei EURPLN zdołał utrzymać się wokół 4,50. Złoty jest słabszy w kontekście podniesionego ryzyka globalnego za sprawą braku porozumienia ws. podniesienia limitu zadłużenia USA.

Kurs USD/PLN nadal rośnie

Swoje robią też obawy dotyczące recesji w Niemczech (dzisiejsze słabe PKB za I kwartał). Niemniej EURUSD nie zszedł poniżej 1,07. Dopiero złamanie tej bariery mogłoby uruchomić kolejną falę słabości złotego. Niemniej jutro mamy ostatni dzień przed weekendem i część inwestorów może chcieć domknąć średnioterminowe, zyskowne pozycje w złotym.Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny USDPLN

Przebiegi techniczne (w tym dzienne wskaźniki) dają przestrzeń do dalszego osłabienia PLN.

Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny EURPLN

Ostatnie dni podbijały wycenę dolara – to bardziej “jastrzębie” komentarze z FED, oraz irytujące przepychanki wokół limitu zadłużenia USA. Dane o PKB za I kwartał (rewizja), które poznaliśmy dzisiaj o godz. 14:30 wypadły lepiej, co zdaje się wpisywać w scenariusz utrzymywania przez FED stóp procentowych na wysokim poziomie przez dłuższy czas.

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

Koszyk dolara potwierdza wcześniejsze wskazania, co do korekty wzrostowej. Istotny opór mamy dopiero w okolicach widocznej linii trendu spadkowego.

Wykres dzienny NZDUSD
Wykres dzienny NZDUSD

Dolar nowozelandzki zalicza kolejny dzień mocnej przeceny po tym, jak rynek mocno rozczarował się przekazem z RBNZ. Widać, że kluczowe wsparcia na kiwi zostały połamane, co potwierdza średnioterminowy trend spadkowy.

Autor poleca również: Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA TradeConotoxia  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNvidia oraz Hern z Izby Reprezentantów podnoszą nastroje rynkowe
Następny artykułPo sesji: ryzyko przełamania linii bessy na USD/PLN. Kurs złota w kluczowym miejscu. EUR/USD przy 1,07 a GBP/USD łamie ważne wsparcie
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.