Naga MarketsRynki finansowe zlekceważyły ubiegłotygodniowe wydarzenia na Kapitolu i skupiły się na perspektywach fiskalnych w ramach Błękitnego Senatu – uważają stratedzy walutowi ING. Spodziewają się oni, że pomimo znalezienia wsparcia dla wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, w tym tygodniu dolar amerykański powróci do trendu spadkowego.

Fed stara się ograniczyć entuzjazm rynku obligacji

W pierwszym tygodniu nowego roku wiele uwagi poświęcono rynkowi amerykańskich obligacji. Wzrost rentowności dziesięcioletnich obligacji Skarbu USA do 1,10% zapewnił dolarowi niewielkie wsparcie. W nadchodzącym tygodniu usłyszymy wypowiedzi kilku członków Rezerwy Federalnej, którzy prawdopodobnie przekażą komunikat, że miesięczny zakup obligacji za 120 mld USD będzie trwał przez cały rok. To może wystarczyć, aby spowolnić wzrost rentowności obligacji i powstrzymać ewentualny wzrost wartości dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zamieszki na Kapitolu nie wpłynęły tak naprawdę na rynki walutowe. Zamiast tego słusznie skupiono się na perspektywach stymulacji i reform w ramach kontrolowanego przez Demokratów Kongresu. Powinna to być dobra wiadomość dla USA i światowego wzrostu gospodarczego.

Minutki EBC i PKB Niemiec w w centrum uwagi

W tym tygodniu w centrum uwagi znajdzie się także protokół z grudniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (EBC), a także pierwsze spojrzenie na PKB Niemiec w IV kw. 2020. Eksperci ING spodziewają się spadku PKB u naszych zachodnich sąsiadów o 0,5 proc. w ujęciu kwartalnym.

Strategowie walutowi ING wskazują, że w rzeczywistości nie zmienił się żaden z dużych globalnych trendów, które spowodowały, że EUR/USD osiągnęło 1,23. Wskazują oni, że Fed utrzymuje płynność na otwartym poziomie i stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie, plus silne napływy do EM i nadzieje na ożywienie gospodarcze w drugim półroczu 2021 r. są w dużej mierze nienaruszone. Fakt ten sprawia, że spodziewają się oni większych reakcji popytowych poniżej 1,22 USD.

Kurs euro w okolicy technicznego wsparcia 

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osunął  się dziś poniżej 1,22 USD i obecnie oscyluje w okolicy lokalnego wsparcia. Jeżeli tylko w tym rejonie faktycznie pojawi się większa reakcja popytowa, kurs euro mógłby wrócić do wzrostów.

EUR/USD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTwitter zbanował konto Donalda Trumpa! Akcje TWRT spadły o ponad 12 proc.
Następny artykułErnest Podgórski i Olga Lipińska-Długosz zostali powołani do zarządu VRG
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here