Naga MarketsKurs dolara powraca do wcześniejszej słabości. Notowania NZD/USD i USD/CADO ile rano nie było jeszcze klarownie po wieczornym zamieszaniu wokół sprzeczki Departamentu Skarbu USA z FED, o tyle kolejne godziny upłynęły pod znakiem powolnego powrotu do słabego dolara, co pokazuje, że rynki próbują z optymizmem patrzeć na przyszły tydzień (ponownie preferując bardziej ryzykowne aktywa). W gronie G-10 najmocniejsze są dzisiaj waluty Antypodów, ale za nimi plasują się korona norweska, oraz brytyjski funt. Dopiero za nim znalazł się dolar kanadyjski, który zignorował świetny odczyt dynamiki sprzedaży detalicznej za wrzesień (1,1 proc. m/m). Głównie dlatego, że wrzesień w obecnej pandemicznej rzeczywistości, to już historia.

Kurs dolara na wykresach z CAD i NZD

Na dziennym wykresie USDCAD widać, że rynek ma przestrzeń do kontynuacji spadków – liczy się słaby dolar będący odbiciem lepszego sentymentu na rynkach.

Wykres dzienny USDCAD

Drugi wykres to tzw. kiwi, gdzie widzimy mocny trend wzrostowy już od pewnego czasu. Niemniej bliskość szczytów z grudnia 2018 r. (0,6968), oraz mocne wykupienie wskaźników, może skłaniać do pewnej ostrożności. Brak jednak negatywnych dywergencji z kursem, które mogłyby być zapowiedzią odwrócenia trendu.

Wykres dzienny NZDUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here