Naga MarketsKurs dolara potwierdził swoją siłę w tym tygodniu na rynku ForexMijający tydzień na rynkach walutowych można zaliczyć do tych bardziej burzliwych. Obronną ręką wyszedł z niego amerykański dolar, który pozostaje jedną z najlepiej radzących sobie walut w bieżącym roku.

Kurs dolara: inwestorzy pytają co dalej?

Zarówno siła amerykańskiego dolara na początku tygodnia, jak i wyhamowanie tej tendencji w drugiej połowie tego tygodnia, skłaniają inwestorów do pytań: co dalej z USD? Dolar jest dominującą walutą globalnego handlu i inwestycji, więc dalsze tendencje na tym rynku będą miały ogromne znaczenie dla sytuacji na szerokim rynku finansowym.Obecnie na perspektywy dla dolara patrzy się z kilku perspektyw. Po pierwsze, mamy krótkoterminowe tendencje AT, które wskazują na możliwość delikatnego odreagowania spadkowego, ale niezbyt głębokiego.

Po drugie, mamy kwestię wzrostu gospodarczego w różnych krajach świata. O ile inwestorzy obawiają się słabnącego tempa ożywienia gospodarki w USA, to i tak kraj ten wypada nieźle na tle wielu innych państw. Po trzecie, awersja inwestorów do ryzyka, związana z wariantem Covid Delta, może skutecznie podbijać wartość USD jako aktywa uznawanego za tzw. bezpieczną przystań.

Po czwarte, inwestorzy w ostatnich miesiącach wycofywali się ze swoich krótkich pozycji na USD. Jeszcze na początku roku wśród inwestorów powszechne było nastawienie na spadek wartości dolara, zaś w ostatnim tygodniu pozycje krótkie netto znajdowały się już na najniższych poziomach od marca 2020 roku. Ten ostatni czynnik może budzić już pewne zaniepokojenie, bo oznacza on, że większość ruchu short squeeze jest już za nami, a dolarowi może brakować siły na kontynuację zwyżek. Niemniej, jednocześnie warto pamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie, by wielu inwestorów przerzuciło się na długie pozycje na dolarze, jeśli na rynku utrzyma się nastawienie risk-off.

Notowania indeksu dolaraJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here