Dolar kontynuuje silną przecenę na rynku walutowym. Na jego słabości korzysta m.in. polski złoty, który od tegorocznego szczytu zyskał ponad 67 groszy. Notowania pary walutowej USDPLN spadają trzeci kwartał z rzędu docierając w grudniu do poziomu 3,62 zł. Za jednego dolara amerykańskiego w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 3,6330 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w czwartek, 17 grudnia 2020 roku.

  • Kurs dolara wybija kolejne minima
  • USD/PLN z celem na wsparcie 3,60 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
USDPLN 3,6330 zł dolar amerykański

Kurs dolara kontynuuje silny trend spadkowy. USD/PLN spadnie na dwuletnie minima?

Kurs pary USD/PLN odnotowuje w czwartek spadek o -0,10% w okolicach południa uprzednio wyrysowując nowe dwuletnie minimum na poziomie 3,6194. Notowania mają otwartą drogę do poziomu 3,60, gdzie przebiega dołek z czerwca 2018 roku. Jego trwałe przebicie może wywołać kolejną falę deprecjacji dolara z celem na dołek z 2018 roku w okolicach 3,3050. Niewątpliwie utrzymujący się apetyt na ryzyko na świecie wspiera scenariusz spadkowy na parze USD/PLN. Z drugiej strony dopiero trwały wzrost powyżej oporu 3,70 wyhamowałby presję sprzedających.

Kurs USDPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDPLN na interwale dziennym, tradingview

Dolar pod presją Fed. Bank centralny utrzyma niskie stopy do 2023 roku

Rezerwa Federalna w środę obiecała, że ​​będzie nadal kierować środki na rynki finansowe, dopóki ożywienie gospodarcze w USA nie będzie trwałe. W ocenie ekspertów gołębia postawa banku centralnego oraz utrzymujący się apetyt na ryzyko na świecie powinny wspierać dalszą deprecjacje dolara amerykańskiego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here