Kurs dolara ponownie przy 3,96 PLN. USD/PLN z szansą dalszych wzrostówRynek dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego po raz kolejny pokazuje, że nie ma szans na wyłamanie dolnego ograniczenia ruchu konsolidacyjnego. Oznacza to, że rynek nadal broni wsparć oraz ma szansę na wygenerowanie dalszych ruchów wzrostowych. W tym momencie co prawda para USD/PLN oscyluje nadal ponad oporem, jednak wszystko wskazuje na to, że szansa na wydostanie się spod jego terytorium jest relatywnie duża podczas kolejnych sesji. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim


Kurs dolara amerykańskiego ponownie przy oporze – para USD/PLN na wykresie H4

  • Dolar amerykański nadal utrzymuje się wysoko względem polskiego złotego
  • Para USD/PLN ma szansę na dalsze ruchy wzrostowe – po przełamaniu oporu
  • Średnia krocząca została przełamana i świadczy na korzyść aktualnej ceny
  • Dalsze wzrosty zatem po korekcie będą mogłoby być oczekiwane

Czwartkowa, a więc i przedostatnia sesja tygodnia pokazuje po raz kolejny, że rynek dolara amerykańskiego nie jest aż tak słaby, na jaki mógłby wyglądać. Para USD/PLN dociera ponownie pod opór 3,97 PLN co świadczy już o kolejnym podejściu na rzecz przełamania impasu pasma konsolidacyjnego, które trwa już na dolarze amerykańskim od jakiegoś czasu. W tym momencie osoby handlujące na parze USD/PLN powinny przyglądać się dalszych ruchom – w tym możliwości cofnięcia na re-test zakresu ceny uśrednionej.

Jeśli faktycznie do takiego testu mogłoby dojść – wówczas wyhamowanie dalszych zejść może być potraktowane jako miejsce, gdzie potencjał dla pozycji długich będzie bardzo interesujący. W tym momencie szacuje się, że wyjście dolara górą może spowodować test nawet zakresu 4,00 – 4,01 PLN co świadczyłoby o ewidentnej sile amerykańskiej waluty w odniesieniu do ostatnich sesji.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 18.06.2020
Kurs dolara USDPLN H4 18.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here