Kurs dolara ponownie przy 3,68 PLN. USD/PLN może jeszcze cofnąć do zakresu 3,66 PLNKurs dolara amerykańskiego podczas ostatniego tygodnia handlowej w tym roku, wobec polskiego złotego pokazuje, że stabilizacja ceny w obecnych rejonach może świadczyć raczej na korzyść notowań. W tym momencie zatem para USD/PLN dociera do zakresu 3,6880 PLN i wszystko wskazuje na to, że jeśli tylko drobna korekta wyjaśniająca się pojawi, osoby zainteresowane tym rynkiem będą również mogły rozglądać się za dalszymi sygnałami handlowymi. Dla dolara amerykańskiego do osiągnięcia możliwy jest nawet zakres 3,75 PLN podczas kilku kolejnych sesji handlowych. Warto przyglądać się zatem obecnemu kontekstowi.

  • Notowania dolara wskazują na stabilizację ceny wokół zakresu 3,68 – 3,66 PLN
  • To z kolei pozwala w kolejnych sesjach parze walutowej USD/PLN budować dalsze wzrosty
  • Warto jednak wyczekać choć niewielkiej korekty w kolejnych dniach
  • Jeśli wsparcie zostanie potwierdzone, wówczas łatwiej będzie o potencjalną re-akumulację

Dolar amerykański może stać nadal pod znakiem dalszych wzrostów w kolejnych dniach

Patrząc w tym momencie na dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego z perspektywy interwału czasowego H4 widać, że rynek ten klasycznie stabilizuje ceny po serii wzrostów broniących rynek przed dalszymi spadkami. W tym momencie zatem para walutowa USD/PLN buduje sobie zakres niewielkiej konsolidacji pomiędzy poziomami 3,66 PLN a poziomem 3,68 PLN – jak widać po załączonym wykresie pary.

Jeśli podczas kolejnych dni będziemy świadkami testu dolnego ograniczenia jakim jest poziom 3,67 – 3,66 PLN, wraz z utrzymaniem tej strefy – wówczas uznać będzie można, że rynek wygenerować może dalsze sygnały pro-wzrostowe. Dla całości ruchu na kilka kolejnych dni widać, że rynek może nadal podtrzymywać zależność wzrostową, w tym dotrzeć nawet do zakresu 3,75 PLN, który nie byłoby nadzwyczaj wysokim poziomem.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 28.12.2020
Kurs dolara USDPLN H4 28.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here