Kurs dolara ponownie atakuje 3,97 PLN. Para USD/PLN nadal jednak w konsolidacjiKurs dolara amerykańskiego względem polskiego złotego podczas ostatniej sesji tygodnia wskazuje na dalsze podtrzymanie jednak siły obozu byków. Para USD/PLN w tym momencie testuje bliskie okolice oporu 3,97 PLN, który podczas ostatnich sesji był tematem numer jednej. Choć para USD/PLN dawała wielokrotnie sygnał na możliwą przecenę – nie dała szans na spadek dotychczas. Jak zatem może to wyglądać podczas klejowych sesji – spójrzmy na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim


Kurs dolara amerykańskiego ponownie przy oporze – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego nadal borni się przed spadkami
  • Para USD/PLN testuje zakres oporu 3,97 PLN – ponownie
  • Wydaje się, że po teście para USD/PLN reaguje klasycznie
  • Czy szanse na dalsze cofnięcia są dziś możliwe?

Dolar amerykański w piątek pokazuje, że rynek nadal nie jest na tyle słaby aby ciągle znajdować się w sentymencie spadkowym, ale z drugiej strony też – nie jest na tyle silny, aby dalej kontynuować zależność wzrostową. W tym momencie para po teście zakresu oporu (poziomu 3,97 PLN) cofa. Klasyczne zachowanie może spowodować zejście dziś do zakresu 3,94 PLN – jeśli nadal ten sentyment zostanie podtrzymany. Wszystko na razie wskazuje na możliwość cofnięcia i byłoby to zgodne z klasycznym założeniem zdrowej korekty na rynku.

Aby rozegrać możliwość zejścia, osoby handlujące na parze musza wrócić uwagę, czy zakres średniej zostanie przełamany. Jeśli tak – zejście powinno być dalszą formalnością. W przypadku jednak utrzymywania się tego zakresu – rynek będzie bronił dalszego sentymentu wzrostowego, a co też za tym idzie – szansa na dalsze wzrosty będzie bardzo duża. Wszystko zatem zależy od dalszych godzin na parze USD/PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 10.07.2020
Kurs dolara USDPLN H4 10.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here