Kurs dolara banknot dolara wewnątrz grafiki świnki skarbonkiKurs dolara wyraźnie zniżkował w tym tygodniu. Polski złoty umocnił się w ostatnich dniach zarówno do euro jak i dolara. W stosunku do USD polska waluta zyskała 1,46%. Tendencja jest w ostatnich dniach wyraźnie spadkowa i niewykluczone, że po weekendzie zobaczymy niższe poziomy na USD/PLN. W sobotę 22 czerwca za jednego dolara amerykańskiego trzeba płacić 3,7395 PLN. Zapraszam do zapoznania się z analizą EUR/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
USD 3,7395 dolar

Kurs dolara poniżej poziomu 3,7400

Dolar nie ma za sobą udanego tygodnia. Polski złoty umocnił się do niego blisko 1,5%. Tendencja w ostatnich dniach jest wyraźnie spadkowa, dlatego też niewykluczone, że w kolejnych dniach zobaczymy dalszy ruch w kierunku południowym na USD/PLN. Patrząc technicznie, aktualnie mamy do czynienia z jedną z większych korekt w całym trendzie wzrostowym. Większy ruch do dołu mogliśmy obserwować na przełomie sierpnia i września 2018 roku. W tej chwili celem dla sprzedających powinno być zejście do strefy wsparcia wypadającej nieznane powyżej poziomu 3,7100 zł. Jeżeli poziom zostały wybity, to kurs USD/PLN powinien szybko przetestować kolejne wsparcie wynikające z równości ze wspomnianym ruchem spadkowym z 2018 roku – 3,6500 zł. Jest to graniczny poziom, który może utrzymać trend wzrostowy, jeśli doszłoby do jego załamania, można by mówić o trendzie spadkowym, na razie jednak jest to dość odległe miejsce.

Notowania dolara do polskiego złotego USDPLN 22 czerwca 2019

Zobacz także: Kurs Wawel (WWL) mocno w dół. Akcje spółki najniżej w 2019 roku

Kurs dolara w dół

Zobaczmy jak wygląda wykres na niższym przedziale czasowym. Na interwale H4, należy dokonać pomiaru ostatniej korekty wzrostowej. Aktualnie cena zbliża się do mierzenia 127,2%, jednak kluczowym zniesieniem powinno być dopiero to głębsze – 161,8%. Zwróćmy uwagę, że wspomniany poziom wypada we wcześniej wyznaczonej strefie wsparcia z interwału D1. Dlatego też w przypadku pojawienia się tam popytu, będzie to dobre miejsce do wykonania chociaż korekty wzrostowej.

Notowania dolara do polskiego złotego USDPLN 22 czerwca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here