Kurs dolara ponad 1% w górę, euro zyskuje 0,7%, a funt jest notowany 0,5% wyżej, USD/PLN po 3,7080 zł
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować słabe nastroje na polskim złotym. Złotówka traci w ujęciu do dolara, euro, funta i franka. Wczorajsze wzrosty na PLN zostały więc wymazane. Co dalej z naszą krajową walutą?Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty dziś do franka, euro, funta i dolara
  • Kurs EUR/PLN utrzymuje się powyżej 4,39 zł
  • Kurs dolara ponad 1% w górę% na plusie, USD/PLN odrabia straty
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6830 zł 19.08.2020, godzina 19:20
Kurs euro EURPLN 4,3940 zł 19.08.2020, godzina 19:20
Kurs funta GBPPLN 4,8650 zł 19.08.2020, godzina 19:20
Kurs franka CHFPLN 4,0740 zł 19.08.2020, godzina 19:20

Kurs dolara mocno w górę

Podczas środowej sesji handlowej polski złoty traci ponad 1% do dolara. Niemniej patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, od dłuższego czasu obowiązuje trend spadkowy. Sytuacja w długim terminie nie uległa więc zmianie, a obecnie obserwowany ruch należy traktować jedynie jako dynamiczną korektę wzrostową.

Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większe odreagowanie może mieć miejsce. Aktualnie jednak notowania wróciły powyżej lokalnego oporu wynikającego z biegunowości mierzenia 61,8% Fibo, co moze zwiastować większe odreagowanie.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN powyżej 4,86 zł

Na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa. Jednak w ostatnich dniach możemy zauważyć wyraźną konsolidację. Podczas środowej sesji notowania wybiły się powyżej horyzontalnej strefy przy 4,86 zł, dlatego w najbliższym terminie niewykluczony jest atak na opór przy 4,91 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN reaguje na wysokości wsparcia

Frank szwajcarski znajduje się w środę na nieznacznym plusie. Wzrosty były dziś silniejsze, jednak ruch został niemal w całości wymazany i para walutowa CHF/PLN ponownie zmierza w kierunku wsparcia przy 4,0530 zł. Wspomniana strefa pozostaje kluczowa, w przypadku jej pokonania, spadki mogą przybrać na sile.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego utrzymuje się powyżej 4,39 zł

Kurs euro do złotego zakończył wczorajszą sesję pod kreską, jednak dziś obserwujemy wyraźny zwrot akcji. Wczorajsze wybicie wygląda na fałszywe. Jeżeli świeca D1 zamknie się na aktualnym poziomie, bądź wyżej – istnieje szansa na odreagowanie wzrostowe.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPin bar – sprawdź 3 proste triki, które poprawią Twoje wyniki – Nial Fuller
Następny artykułUnima 2000 tym razem z dywidendą
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here