Polski złoty odzyskuje siły. Jeszcze przed weekendem wyraźnie tracił on do  głównych walut. Niemniej w poniedziałek i wtorek obserwujemy wyraźne cofnięcie na parach z PLN. Co dalej ze złotówką? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN. 

Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce na wtorek 7 kwietnia:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5317 euro
USDPLN 4,1590 dolar
GBPPLN 5,1333 funt
CHFPLN 4,2866 frank

Kurs dolara mocno w dół, złoty zyskuje ponad 1%

USDPLN wyraźnie traci podczas wtorkowej sesji. Niemniej patrząc na interwał H4, ostatni ruch będzie trafniej określony jako lokalna konsolidacja. Cena znalazła się dziś poniżej mierzenia 23,6% Fibonacciego, jednak to kolejny współczynnik Fibo – 38,2% powinien stanowić kluczowe wsparcie. Dopóki notowania znajdują się powyżej, wciąż istnieje szansa na atak na szczyty przy 4,30 zł.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Kurs funta GBPPLN cofa poniżej kluczowej bariery

Kurs funta brytyjskiego może zaliczyć ubiegły tydzień do udanych, prawie każdego kolejnego dnia zamykał się on na wyższych poziomach. Niemniej po weekendzie trend się odwrócił, przez co obserwujemy odreagowanie. Wczoraj rynek bronił kluczowej strefy wsparcia wynikającej z poprzednich szczytów, jednak dziś kurs znajduje się poniżej. Jeżeli sentyment się utrzyma, istnieje szansa na większą korektę ostatnich silnych wzrostów.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Euro do złotego w dół, EURPLN utrzymuje się jednak powyżej wsparcia

Kurs euro do złotego znalazł się przed weekendem na poziomach nie widzianych od kilkunastu lat roku. Jeśli jednak spojrzymy na interwał H4, widać wyraźne wyhamowanie wzrostów. Niemniej pomimo spowolnienia dynamiki, trend wciąż pozostaje niekorzystny dla polskiej waluty. Aktualnie należy wciąż pod uwagę dwie strefy. Wsparcie zostało zaznaczone na poniższym wykresie kolorem zielonym, a opór fioletowym. Dopóki kurs znajduje się pomiędzy, bazowym scenariuszem jest lokalna konsolidacja.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs franka niweluje ostatnie wzrosty CHFPLN nieznacznie cofa

Kurs franka do złotego rozpoczął nowy tydzień od spadków. Niemniej pomimo dzisiejszego cofnięcia, notowania wciąż znajdują się w trendzie wzrostowym. Patrząc na interwał D1, jako najbliższe wsparcie należy traktować mierzenie 23,6% Fibonacciego, gdzie ostatnio pojawili się kupujący. Poziom ten został niemal przetestowany podczas wtorkowej sesji. Jeżeli korekta będzie głębsza,  kolejną podporą popytową będzie dolne ograniczenie układu 1:1, czyli poziom 4,1830.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here