Kurs dolara ponad 1 proc. w dół do złotego. Euro, funt i frank także pod kreską
Pary walutowe z polskim złotym

Wtorkowa sesja przynosi wyraźne umocnienie polskiego złotego. Nasza krajowa waluta umacnia się do euro, dolara, funta i franka. Największą zmienność obserwujemy na dolarze, notowania USD/PLN są notowane aż 1,24% niżej! Amerykańska waluta znajduje się dziś pod presją sprzedających. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w środę do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski spada poniżej poziomu 5 zł
  • Dolar amerykański traci ponad 1% do PLN
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7005 zł 01.12.2020, godzina 17:40
Kurs euro EURPLN 4,4555 zł 01.12.2020, godzina 17:40
Kurs funta GBPPLN 4,9600 zł 01.12.2020, godzina 17:40
Kurs franka CHFPLN 4,1060 zł 01.12.2020, godzina 17:40

Kurs dolara pogłębia przecenę

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN przyspieszyły dziś spadki. Od pewnego czasu wspominaliśmy, że tak długo jak kurs dolara do złotego utrzymuje się poniżej strefy przy 3,77 zł, należy oczekiwać dalszej przeceny. Notowania przez dłuższy czas utrzymywały się w konsolidacji, jednak ostatecznie doszło do realizacji scenariusza. Aktualnie wsparcie może stanowić poziom 3,69 zł, z kolei w przypadku jego wybicia spadki mogą sięgnąć nawet 3,6560 zł, gdzie znajdują się ostatnie dołki.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN napiera na układ 1:1

Na kursie funta do złotego od dłuższego czasu możemy obserwować mieszane nastroje. Para walutowa GBP/PLN porusza się w konsolidacji w rejonach okrągłego poziomu 5 zł. Dziś przewagę przejęli sprzedający, przez co notowania ponownie napierają na dolne ograniczenie układu 1:1. Poprzednie testy prowadziły do odbicia, jednak jest to już 4 z rzędu atak, dlatego też należy uważać na potencjalne wybicie dołem. W przypadku takiego scenariusza spadki mogą przybrać na sile.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro wybija dołem z lokalnej konsolidacji

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro traci dziś do złotego. W ostatnim czasie notowania odbiły się od wcześniej pokonanej strefy przy 4,4950 zł, skąd rozpoczął się lokalny impuls spadkowy. Dziś notowania wybijają się z konsolidacji, co może prowadzić do ataku na strefę wsparcia przy 4,4320 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka przyspiesza spadki

W ostatnim czasie na kursie franka szwajcarskiego doszło do wybicia wsparcia wynikającego z linii trendu wzrostowego z interwału W1. Aktualnie notowania mogą więc zmierzać w kierunku wsparcia przy 4,0530 zł. Z kolei aby myśleć o wzrostach, kurs musiałby wrócić do środka kanału wzrostowego, który został zaznaczony kolorem niebieskim.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEthereum: następny przystanek w okolicach 800 USD?
Następny artykułBitcoin: hossa dopiero się rozpoczęła, twierdzi Grayscale i bracia Winklevoss
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here